ZRP sugeruje dodatkowy przedział w podatku od sprzedaży detalicznej

ZRP sugeruje dodatkowy przedział w podatku od sprzedaży detalicznej

"© [shutterfil77] / Dollar Photo Club”

Związek Rzemiosła Polskiego ponownie zaapelował do ministra finansów Pawła Szałamachy w sprawie projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.

ZRP generalnie udzielił poparcia rozwiązaniom polegającym na wprowadzeniu progresywnego podatku obrotowego z kwotą wolną. Jednak w nawiązaniu do sytuacji przedstawionej przez producentów wyrobów mięsnych prowadzących własną sieć sklepów zakładowych występuje o wprowadzenie niższej stawki podatku w dolnym progu skali podatkowej.

Jest to ciężar nie do udźwignięcia dla średnich firm tej branży, odnotowujących rentowność na poziomie od 1,5 do 2%. Oznaczałoby to, że dodatkowy podatek przychodowy pochłonąłby, w zależności od uzyskanej rentowności od 30 do 40% dochodu.
Dlatego Związek Rzemiosła Polskiego postuluje wprowadzenie dodatkowego przedziału w skali podatkowej, np. od 18 do 100 mln zł ze stawką podatku w wysokości 0,1%.

Treść wystąpienia:

ZRP-sugeruje-dodatkowy-przedzial-w-podatku-od-sprzedazy-detalicznej ZRP-sugeruje-dodatkowy-przedzial-w-podatku-od-sprzedazy-detalicznej2

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz