Zawodowy zawrót głowy – i sukces gotowy!

Zawodowy zawrót głowy – i sukces gotowy!

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU


Regionalnego Konkursu „Zawodowy Zawrót Głowy” w Krzyżu Wielkopolskim

Ciężka praca się opłaca! Świadczy o tym ogromny sukces Regionalnego Konkursu „Zawodowy Zawrót Głowy”, zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim. Przygotowanie tej wspaniałej gali konkursowej wymagało miesięcy pracy, uzgodnień i ustaleń – ale było warto!

Konkurs odbył się 24 kwietnia 2017 roku w luksusowej i przepięknie położonej Rezydencji nad Jeziorem w Pestkownicy. Zorganizowanie tej wspaniałej imprezy nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego Starostwa Czarnkowsko – Trzcianeckiego. Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wielkopolskim objęły konkurs patronatem i wsparły organizatorów w organizacji i ufundowaniu nagród. Duże wsparcie w ufundowaniu nagród zaoferowała firma TEST Fale Loki Koki z Piły oraz lokalni przedsiębiorcy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

zawodowy-zawrot-glowy2

Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej mieli szansę rozwoju i sprawdzenia swojej kreatywności pod okiem uznanych specjalistów z tej dziedziny, słynących z twórczego i pełnego pasji podejścia do swojej pracy. Nasze zaproszenie do pracy w jury konkursu przyjął uznany mistrz fryzjerstwa, pan Tomasz Migdal z Gorzowa Wielkopolskiego – komentator polskiej sceny fryzjerstwa z ponad 26 – letnim doświadczeniem, uczestnik wielu sesji, pokazów oraz projektów kształtujących współczesne rzemiosło fryzjerskie. Kolejnym gościem specjalnym był pan Kajetan Góra – sławny stylista fryzur gwiazd, jedyny Polak znajdujący się w światowym rankingu najpopularniejszych perukarzy świata. Trzecim członkiem jury był pan Witold Krzysztyniak, przedstawiciel prężnie działającej od 26 lat firmy handlowo-usługowej TEST Fale Loki Koki z Piły, uznawanej za lidera w branży fryzjerskiej. Taki skład jury dał gwarancję rzetelnej i merytorycznej oceny umiejętności uczestników konkursu.

zawodowy-zawrot-glowy4 zawodowy-zawrot-glowy8W konkursie wzięło udział 15 adeptów sztuki fryzjerskiej i trzeba przyznać, że oceniający mieli ciężkie zadanie, bo umiejętności tych młodych ludzi były naprawdę zadziwiające. A zadanie konkursowe było niełatwe – uczestnicy w ciągu dwóch godzin mieli stworzyć stylizację fryzury (oraz dopasować do niej makijaż i strój modelki) zgodną z tematem przewodnim – czterema żywiołami: wodą, ogniem, powietrzem i ziemią. Można się było odnieść do jednego z żywiołów lub dowolnie je ze sobą połączyć.
Najlepszym z najlepszych okazał się Mateusz Kubiaczyk (Edukacja Lubasz). Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Radzijewska (ZS im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919), natomiast trzecie miejsce zdobyła Maja Cichosz (Edukacja Lubasz). Przyznano również wyróżnienia, które otrzymały uczennice: Natalia Kasior i Magdalena Sulikowska (Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919).

Główną nagrodą był roczny staż w warszawskim atelier Kajetana Góry, natomiast zdobywczyni drugiego miejsca, będzie się szkolić pod okiem pana Tomasza Migdala. Ponadto laureaci konkursu dostali wspaniałe nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów.
Za przygotowanie imprezy konkursowej były odpowiedzialne nauczycielki Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919: Maria Skrzypiec, Anna Jagiełło, Katarzyna Pietrucik oraz uczniowie.

zawodowy-zawrot-glowy5 zawodowy-zawrot-glowy6
Zorganizowanie tak spektakularnej imprezy miało jeszcze jeden nieoczekiwany rezultat. Nasz gość specjalny, pan Kajetan Góra, docenił fakt, iż Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w tak profesjonalny i kreatywny sposób podchodzi do kształcenia zawodowego, a informacja o planowanych w ZS stażach zagranicznych dla fryzjerów utwierdziła go w przekonaniu, że jesteśmy idealnym partnerem do współpracy. Postanowił więc objąć patronatem zawód fryzjera w naszej szkole, otwierając tym samym przed młodymi ludźmi kształcącymi się w tym zawodzie wspaniałe perspektywy. Kajetan Góra planuje szkolić naszych fryzjerów podczas staży, które gwarantuje w swoim warszawskim atelier.

Organizator konkursu
Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919
w Krzyżu Wielkopolskim.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz