Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zaprasza na Dni Otwarte

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zaprasza na Dni Otwarte

Jesteś przedsiębiorczy? Wpadnij do ZUS.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub planujesz założyć firmę zapraszamy w dniach 23-27 listopada br. do wszystkich placówek Zakładu na „Tydzień Przedsiębiorcy”. Tegoroczne dni otwarte odbywają się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”, nawiązując do programów i udogodnień, jakie ZUS oferuje przedsiębiorcom.

W jednym miejscu udostępniamy Państwu możliwość uzyskania wszelkich informacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także skorzystania z:

• Bezpłatnych seminariów tematycznych:

– Rozpoczynasz prowadzenie działalności – poznaj swoje prawa i obowiązki – w ramach seminarium zostaną przekazane informacje, które ułatwią wypełnianie obowiązków związanych z prowadzeniem własnego biznesu, m.in. zasady zgłaszania działalności, zgłaszania do ubezpieczeń, opłacania składek czy też narzędzi jakie ZUS oferuje do sporządzania dokumentów ubezpieczeniowych;
– Jakość danych a rozliczenie konta – w ramach seminarium omawiany będzie m.in. wpływ wypełniania i korygowania dokumentów na rozliczenie konta płatnika składek w ZUS;
– Rozliczanie i wypłata świadczeń – w ramach seminarium zostaną przybliżone zagadnienia z zakresu ustalania uprawnień do świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa, jak również ich wysokości i terminów wypłat.

• Konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak:

– Program Interaktywny Płatnik Plus (IPP)
– Dofinansowanie projektów w zakresie prewencji wypadkowej
– Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)
– Doradcy ds. ulg i umorzeń

• Porad ekspertów:

– Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
– Instytucji współpracujących m.in. Urzędów Skarbowych, Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędów Miasta.

Szczegółowe informacje oraz terminy seminariów i dyżurów ekspertów zaproszonych Instytucji dostępne są w placówkach ZUS oraz w zakładkach „Seminaria” i „Harmonogramy”.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz