XVIII Święto Chleba

XVIII Święto Chleba

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU


Chleb, bułki, drożdżówki i rogale świętomarcińskie.

Już po raz osiemnasty – zgodnie z wieloletnią tradycją – w pierwszą sobotę września – brać piekarska obchodzi w Poznaniu swoje święto. Jak zawsze doroczne Święto Chleba zaczęło się w Poznańskie Farze od Mszy Św. A później poczty sztandarowe, przedstawiciele zaprzyjaźnionych cechów, piekarze w rodzinami oraz zaproszeni goście przemaszerowali wokół Starego Rynku. Towarzyszyła im Orkiestra Dęta z Lwówka.

Po krótkim powitaniu gości, i wręczeniu pucharów firmom prezentującym swoje wyroby rozpoczęło się świętowanie. Poznaniacy, a także turyści mieli do wyboru wiele gatunków chleba, bułek, rogali i ciast. Każdy znalazł tu cos dla siebie. Jak zwykle organizatorzy zadbali by o piekarzach i cukiernikach było głośno. Znakomitą rodzinną atmosferę tworzyła nie tylko piękna, letnia pogoda ale także bogata oprawa artystyczna. Konkursy dla dorosłych, koncert „Kapeli WIWATY” i popisy orkiestry dętej zachęcały do spędzania niedzieli wśród piekarzy.

XVIII Święto Chleba zorganizował Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu we współpracy z Wielkopolskim Kołem Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa. Imprezie patronowali: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Poznania i Starosta Poznański.

FOTORELACJA:

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz