Wizyta delegacji włoskiej w MIRiP

Wizyta delegacji włoskiej w MIRiP

MAŁOPOLSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


W dniu 2 grudnia 2016 siedzibę Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości odwiedziła delegacja z Włoch. Był to ostatni punkt wizyt studyjnych w Polsce, zorganizowanych przez partnerów projektu: Assocm Scuola Camerana, FORCOOP oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

W ramach projektu MEIS II finansowanego przez Region Piemont (Regione Piemonte) oraz Europejski Fundusz Społeczny zorganizowana została wizyta studyjna z udziałem przedstawicieli ośrodków szkolenia zawodowego Assocm Scuola Camerana i FORCOOP oraz dyrektorów szkół i zakładów szkolenia zawodowego, przedstawicieli urzedów pracy i władz lokalnych odpowiedzialnych za szkolenie zawodowe. Uczestnicy wizyty zainteresowani byli organizacją systemu szkolenia zawodowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem szkolenia w systemie rzemieślniczym Mistrz-Uczeń. Wizyta trwała w dniach 27 listopad do 3 grudnia. W tym czasie delegacje z Włoch odwiedziły siedzibę Związku Rzemiosła Polskiego oraz liczne zakłady rzemieślnicze na terenie Polski.W ramach projektu znalazła się wizyta studyjna, która odbyła się w siedzibie MIRiP. O działaniach, rolach, celach, planach i wizjach rozwoju MIRiP i Rzemieślniczej Szkoły MIRiP opowiadali Prezes Janusz Kowalski, Z-ca prezesa Grzegorz Mielnicki, Dyrektor Anna Adamczyk oraz Z-ca dyrektora Tomasz Kowalik.

wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip1 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip2 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip3 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip4 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip5

Drugim punktem programu była wizyta w zakładzie rzemieślniczym STOLFACH Pana Józefa Majerczyka. Delegacja była pod wrażeniem kunsztu prac zaprezentowanych w zakładzie. Ponadto mogli na żywo zobaczyć w jaki sposób kształci się młodzież w rzemiośle.

Po spotkaniu odbył się uroczysty obiad oraz spotkanie podsumowujące wyjazd w siedzibie MIRiP. Uczestnicy zwrócili uwagę na zaangażowanie Izby w działaniach na rzecz kształcenia młodzieży – szczególnie docenili utworzenie Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej szkolącej w aż 30 różnych zawodach. Obecnie we włoskim systemie otworzenie takiej szkoły nie jest możliwe, jednak wizyta studyjna i poznanie sprawdzonych modeli występujących w Polsce dają nadzieję na zmiany.

wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip6 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip7 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip8 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip9 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip10 wizyta-delegacji-wloskiej-w-mirip11

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz