Wigilijne spotkanie braci piekarskiej

Wigilijne spotkanie braci piekarskiej

Zgodnie z wieloletnią tradycją do Poznania zjechali piekarze z całej Polski.

Przyjechali z całej Polski, by w gościnnych salach Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkać się, posumować rok, opowiedzieć o swoich codziennych problemach … ale przede wszystkim przełamać się opłatkiem i życzyć sobie wszystkiego najlepszego na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Tradycyjne Spotkanie Wigilijne zorganizowało 6 grudnia Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wśród gości powitano Biskupa Grzegorza Balcerka, przedstawicieli Urzędu Miasta, Stanisława Marczaka – wiceprezesa Izby, Wicedyrektora Wiesława Ratajczaka, gości z zaprzyjaźnionych cechów i piekarzy i cukierników z całego kraju i oczywiście z Wielkopolski.

Zebranych przywitał Przemysław Trawa Prezes MTP dziękując wszystkim , którzy wspierają działania braci piekarskiej. Następnie Stanisław Butka serdecznie dziękował gościom za współpracę i życzył wszelkiej pomyślności.

Aby pięknej tradycji stało się zadość o duchową stronę uroczystości pięknie zadbał Biskup Grzegorz Balcerek. W krótkiej homilii przypomniał pochodzenie słowa zboże … czyli od Boga, ze zboża jest mąką, bez której nie byłoby pracy dla piekarzy i… pieczywa dla nas. Błogosławiąc wszystkim zebranym przypomniał, że opłatek którym się dzielimy w świąteczny czas jest też chlebem – choć szczególnym.

A potem były wspólne kolędy, tradycyjne potrawy … i długie rozmowy w rodzinnej atmosferze.

Marzena Rutkowska-Kalisz

Foto

Więcej zdjęć

PODOBNE ARTYKUŁY

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz