Wicepremier Piechociński na Targach Motoryzacyjnych Inter Cars

Wicepremier Piechociński na Targach Motoryzacyjnych Inter Cars

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński wziął udział w Targach Motoryzacyjnych Inter Cars. Wydarzenie odbyło się 19 września 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Przemysł motoryzacyjny odgrywa istotną rolę w polskiej gospodarce, w tym także jako kluczowy eksporter. W 2014 r. sprzedał on za granicą towary o wartości 19 mld euro, co przy imporcie o wartości 13,5 mld euro, dało Polsce dodatni bilans w wysokości 5,5 mld euro (czyli ponad 23 mld zł).

W okresie pierwszych czterech miesięcy 2015 r. wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski wyniosła ponad 7 mld euro, tj. o 14 proc. więcej niż w takim samym okresie 2014 r. Podobnie jak w latach poprzednich zdecydowana większość produktów motoryzacyjnych trafiła do odbiorców w krajach Unii Europejskiej, tj. 88 proc. całości tego eksportu.

Największy udział w eksporcie polskiej branży motoryzacyjnej utrzymują części i akcesoria motoryzacyjne. W okresie czterech pierwszych miesięcy 2015 r. eksport części i akcesoriów wzrósł do 3 mld euro, co stanowi wzrost o 11 proc. w stosunku do takiego samego okresu 2014 r.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz