Wiceminister Haładyj: Istotne jest podnoszenie wśród przedsiębiorców świadomości o możliwościach, jakie daje...

Wiceminister Haładyj: Istotne jest podnoszenie wśród przedsiębiorców świadomości o możliwościach, jakie daje nowe prawo restrukturyzacyjne

Wpływ przepisów nowego Prawa restrukturyzacyjnego na warunki wykonywania działalności gospodarczej oraz szanse i wyzwania związane z nowymi regulacjami to główne tematy zorganizowanego przez Instytut Allerhanda VII Polskiego Kongresu Prawa Upadłościowego i Naprawczego. Spotkanie, w którym udział wziął wiceminister gospodarki Mariusz Haładyj odbyło się 5 listopada 2015 r. w MG.

Wiceminister Haładyj przypomniał, że od 1 stycznia 2016 r. wejdą w życie opracowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości przy współpracy z Ministerstwem Gospodarki przepisy nowego Prawa restrukturyzacyjnego. Zaznaczył, że ustawa pomoże firmom w trudnej sytuacji kontynuować działalność, a jeżeli nie ma już szans uratowanie przedsiębiorstwa – usprawnić procesy upadłościowe. – Pierwsze miesiące obowiązywania nowych regulacji to szczególny czas, który należy wykorzystać na uważną analizę tego, w jaki sposób wpływają one na sytuację przedsiębiorców – powiedział. – Pozwoli to ocenić, czy i jakie dalsze działania należy podjąć dla rozwoju tego obszaru – dodał.

Podsekretarz stanu w MG dodał, że istotne dla funkcjonowania nowych przepisów jest podnoszenie wśród przedsiębiorców świadomości o możliwościach, jakie one stwarzają. – Wydarzenia takie jak dzisiejszy Kongres, które gromadzą szerokie grono przedstawicieli biznesu, środowisk naukowych i prawniczych, stanowią istotny element upowszechniania wiedzy na ten temat – ocenił.

Ustawa Prawo restrukturyzacyjne

Kongres-HaLadyj Kongres-HaLadyj2 Kongres-HaLadyj4 Kongres-HaLadyj5 Kongres-HaLadyj6

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz