Walne Zgromadzenie w Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Walne Zgromadzenie w Kujawsko-Pomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości

KUJAWSKO-POMORSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BYDGOSZCZY


W dniu 19 maja 2017 roku w siedzibie Kujawsko–Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbyło się Sprawozdawczo – Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów.

W obradach Walnego Zgromadzenia udział wzięli delegaci z Cechów zrzeszonych w Izbie oraz zaproszeni goście m.in.:

 • Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy
 • Józef Ramlau – Wicewojewoda Kujawsko – Pomorski

Podczas Walnego Zgromadzenia odbyły się wybory na Prezesa Zarządu Kujawsko–Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Spośród 3 kandydatów, na kolejną 4 letnią kadencję Prezesem Zarządu Kujawsko–Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy został Sławomir Szatkowski.

Do Zarządu Izby zostali wybrani:

 1. Piotr Antoszewski
 2. Franciszek Baldowski
 3. Andrzej Galinski
 4. Jan Gogolewski
 5. Piotr Hadrysiak
 6. Jan Lewandowski (Brodnica)
 7. Wiesław Łasiński
 8. Mirosław Łataś
 9. Krzysztof Uzarski

Do Komisji Rewizyjnej Izby zostali wybrani:

 1. Mirosław Pietkiewicz – Przewodniczący
 2. Marek Gawroński
 3. Jerzy Grzesiak
 4. Adam Pokojski

Do Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego Izby zostali wybrani:

 1. Henryk Kulas – Przewodniczący
 2. Mieczysław Chrzanowski
 3. Jerzy Cierlicki
 4. Stefan Pomin

Podczas obrad Walnego Zgromadzenia wręczono również odznaczenia Państwowe oraz Rzemieślnicze.

Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowany został Sławomir Szatkowski – Prezes Zarządu Kujawsko–Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

Brązowy Krzyż zasługi otrzymali: Andrzej Koziński, Mariusz Piotrowski, Jan Gimbut oraz Marian Kudłacz.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymali: Grzegorz Krajewski i Bogdan Roszewski.

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymał Tomasz Zygowski.

Odznaczenia wręczył Wicewojewoda Kujawsko–Pomorski Józef Ramlau.

walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci2

Uchwałą nr 9 z dnia 25 czerwca 1998 roku, Kongres Rzemiosła Polskiego ustanowił najwyższe honorowe odznaczenie rzemieślnicze „Szablę Kilińskiego”. Jest to replika karabeli polskiej z XVIII w. wykonana w skali 1:1 wraz z miniaturką oraz legitymacją.

To najwyższe rzemieślnicze wyróżnienie otrzymał Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu Piotr Jóźwiak.

Honorowe wyróżnienie wręczył Zastępca Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski wraz z Prezesem Izby Sławomirem Szatkowskim.

walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci3

walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci4

Jak co roku podczas Walnego Zgromadzenia został rozstrzygnięty konkurs „Rzemieślnik Roku” oraz „Rzemieślnik – Przedsiębiorca Roku”

Kapituła Konkursu wybiera spośród kandydatów rekomendowanych przez organizacje rzemieślnicze z naszego regionu. Wśród nich wyróżnić można reprezentantów takich branż jak: stolarstwo, tapicerstwo, meblarstwo, blacharstwo budowlane, instalatorstwo wentylacji, mechanika pojazdowa i branża budowlana. Z uwagi na zróżnicowaną specyfikę prowadzonej działalności przez zgłoszonych kandydatów Kapituła Konkursu wyróżniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

Rzemieślnik Roku – jako prowadzący działalność gospodarczą z udziałem pracy własnej przy zachowaniu wielopokoleniowej tradycji.

Rzemieślnik – Przedsiębiorca Roku, który buduje swoją pozycję rynkową w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu oraz aktywne uczestnictwo zarówno w życiu gospodarczym jak i społecznym regionu.

W tym roku tytułem Rzemieślnika Roku uhonorowano Janusza Ignacego Borkowskiego – Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego, założyciela Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK w Brześciu Kujawskim.

W kategorii Rzemieślnik Roku zwycięzcą został Pan Władysław Springer – właściciela firmy WEZAMBUD Usługi Budowlane Władysław Springer w Żninie

walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci5

walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci6

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczość w Bydgoszczy po raz czwarty przeprowadziła etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu pn. „Jakie znasz zawody?”

Konkurs adresowany był do trzech grup uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii:

 • Konkurs plastyczny dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym (3-7 lat)
 • Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych
 • Konkurs filmowy dla uczniów gimnazjów

Główny celem Konkursu było przede wszystkim kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy już od najmłodszych lat. Kapituła Konkursu w składzie przedstawicieli z Izby oraz ekspertów merytorycznych wyłoniła uzdolnione dzieci w kategorii:

Konkurs plastyczny

 • miejsce I – Oskarowi Fedak – 5 lat za twórczą i barwną pracę pn. „Stolarz” z Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka w Osielsku.
 • miejsce II – Zofii Nowak – 6 lat za równie kolorową i staranną pracę pn. „Krawiec” z Oddziału Przedszkolnego w Dąbrówce.
 • miejsce III – Natalii Dwornowskiej – 4 lata za bardzo oryginalny pomysł przedstawienia „Bacy” z Publicznego Przedszkola w Kuczkowie.

Konkurs fotograficzny

 • miejsce I – Zofia Targańska – 11 lat za fotografię pt. „Bednarz” także ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.
 • miejsce II – Hanna Gładkowska – 8 lat z zdjęcie przedstawiające „Zegarmistrza” ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem.
 • miejsce III – Natalia Kowalska – 11 lat praca ukazująca zawód „Mechanika pojazdów samochodowych” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie.

Konkurs filmowy

Wyróżnienie dla Wiktorii Hancke – 13 lat za nagranie filmu pt. „Kosmetyczka” z Gimnazjum nr 23 w Bydgoszczy.

Wszystkie zwycięskie prace, którym przyznano miejsca I, II i III w danej kategorii zostały przesłane na etap ogólnopolski Konkursu „Jakie znasz zawody”? organizatorem, którego jest Wielkopolska Izba Rzemiosła w Poznaniu, Fundacja Społeczeństwa i Gospodarki z Poznania oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci7

walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci8walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci9walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci10walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci11walne-zgromadzenie-w-kujawsko-pomorskiej-izbie-rzemiosła-i-przedsiebiorczosci12

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz