W styczniu Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+

W styczniu Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza na Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+, który odbędzie się 11 stycznia 2017 r. o godz. 11:00 w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowego w Warszawie. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji. Przewidzianych jest 16 sesji warsztatowych.

Jednocześnie zapraszamy na Inaugurację obchodów 30-lecia Programu Erasmus, bezpośrednio po zakończeniu Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+. Podczas uroczystości odbędzie się m.in. panel inauguracyjny pt. „Od Erasmusa do Erasmusa+. 30 lat programu, który zmienia życie”. Będzie on stanowił nie tylko okazję do podsumowań i refleksji, ale również będzie inspiracją do dalszego działania.

Program umożliwiający m.in. studia na europejskich uczelniach oraz odbywanie zagranicznych staży i praktyk od trzech dekad cieszy się olbrzymią popularnością. W biznesie marka, która się sprawdza jest promowana i na niej budowane są kolejne produkty. Dlatego też Komisja Europejska uznała, że Erasmus, który jest najbardziej rozpoznawalny, da podwaliny do budowania kolejnego programu w dziedzinie edukacji. Mowa o następcy, którym jest program Erasmus+. Dziś połowę budżetu tego programu obejmuje sektor Szkolnictwo wyższe. Na projekty edukacyjne realizowane w ramach unijnej inicjatywy rocznie przeznacza się w Polsce ok. 50 mln euro. Dzięki tym funduszom ok. 15 tys. polskich studentów wyjeżdża każdego roku z kraju, by studiować na zagranicznych uczelniach. Uczestnicy programu dzięki wyjazdom rozwijają liczne umiejętności. Nie tylko uczą się języków obcych, ale również rozwijają kompetencje interpersonalne, poznają nowe kultury, stają się bardziej otwarci na nowe wyzwania i pewni siebie.

Już w styczniu rusza projekt „Erasmus+ Bus”. W ramach przedsięwzięcia eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ będą podróżowali po Polsce i przez cały 2017 r. informowali o ofercie obejmującej wszystkie sektory programu Erasmus+. Nasza inicjatywa skierowana jest do przedstawicieli wszystkich instytucji i organizacji, które są zainteresowane pozyskaniem środków z najpopularniejszego unijnego programu edukacyjnego. Szczegóły dotyczące tego, jak zaprosić mobilnych ekspertów do własnej miejscowości, zdradzimy podczas styczniowego wydarzenia.

w-styczniu-ogolnopolski-dzien-informacyjny-programu-erasmus1

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz