Turnieje Spożywcze 2017

Turnieje Spożywcze 2017

Najlepsi młodzi piekarze, cukiernicy i wędliniarze

Choć od dwudziestu lat kwiecień jest bardzo ważnym miesiącem dla młodych cukierników, piekarzy i wędliniarzy, w tym roku najważniejsze dla nich zmagania rozegrano w w marcu. To właśnie wtedy mogli sprawdzić swoje umiejętności zawodowe startując w Ogólnopolskich Turniejach Spożywczych. Zmagania młodych uczniów rzemiosł spożywczych organizuje nasza Izba we współpracy z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego. I to właśnie na ulicy Warzywnej w gościnnych pracowniach szkoły jak zwykle rozgrywano część praktyczną konkursów. Do Poznania przyjeżdżają dosłownie z całej Polski. A jest o co walczyć: dla dziewięciorga z nich – laureatów trzech pierwszych miejsc była to także walka o zaliczenie praktycznej części egzaminu czeladniczego.

W tegorocznej edycji wystartowało nieco mniej uczniów ale jak zgodnie podkreślali jurorzy reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zawodowych.

Jak zwykle najpierw wystartowali cukiernicy. Laureatką jubileuszowego XX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU CUKIERNICZEGO im. Wojciecha Kandulskiego została Wiktoria Bączkiewicz, uczennica Zespołu szkół Zawodowych nr 2 z Wrześni. Wiktoria jest też uczennicą w Cukierni „Kuczora” we Wrześni.

Najlepszym młodym piekarzem i laureatem XX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIEKARSKIEGO im. Anny Butki okazał się Mateusz Kubiak, który uczy się w szkole na Warzywnej , a praktyczne umiejętności doskonali w Piekarni „Krzysztof Nowaczyk”.

W XIX OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PRZETWÓRSTWA MIĘSA im. Iwony Mossakowskiej zwyciężył Dariusz Kopeć z Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, który pracuje w Zakładach Mięsnych „Sokołów”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w zdobywaniu kolejnych szczebli zawodowego wtajemniczenia.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz