Targi Złotniczo-Jubilerskie Gold Expo

Targi Złotniczo-Jubilerskie Gold Expo

W dniach 5-7 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbywały się Targi Gold Expo, największa w Polsce impreza poświęcona branży jubilersko – złotniczej. Tegoroczna edycja, organizowana przez Fundację Rozwoju Polskiej Branży Jubilerskiej, odbyła się pod hasłem „Bądź tam gdzie branża, bądź tam gdzie tradycja, bądź z nami”.

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, Jan Gogolewski, podczas otwarcia targów poparł działania Fundacji związane z dbałością o zachowanie unikatowych umiejętności złotników i jubilerów, stanowiących niematerialną wartość dziedzictwa narodowego. Podkreślił, że organizacje rzemiosła muszą wspólnie dbać o to, aby mistrzowie złotnictwa przygotowywali młode pokolenia dobrych fachowców, którzy zapewnią przyszłość tej pięknej branży.

Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego Janusz Kowalski, zaznaczył, że w związku ze stale rosnącym zainteresowaniem wystawców targami, tegoroczna edycja odbywa się w dwóch halach wystawowych. Dodał również, że rzemiosło, a szczególnie branża jubilerska musi pokazać, że istnieje i będzie istnieć, bo zapotrzebowanie na sztukę będzie zawsze, a ludzie zawsze będą chcieli się ubierać u dobrych fachowców.

Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska Związku Rzemiosła Polskiego podała do publicznej wiadomości ustalenie werdyktu Kapituły Medalu Świętego Eligiusza, której posiedzenie odbyło się w dniu 14 września 2017 r.

Kapituła postanowiła przyznać honorowy Medal Świętego Eligiusza wraz z tytułem Złotnika Roku’2017 MARKOWI KREFT, mistrzowi złotnictwa z Wejherowa

Kapituła działała w składzie:

1) Janusz Kowalski – Przewodniczący (OKZ-J ZRP)

2) Jacek Kurczab – laureat Medalu Św. Eligiusza z 2016 roku

3) Marek Drzażdżyński – Fundacja Rozwoju Polskiej Branży Jubilerskiej

4) Jolanta Kosakowska – Związek Rzemiosła Polskiego

W tym samym dniu Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle 2017 r.

Kategoria Seniorzy temat : „SZTUKA ZŁOTNICZA” (technika tradycyjna)

  • I miejsce – Paweł Rojewski praca „Rozkwit”
  • II miejsce – Dariusz Grzenkowski praca „Pierścionek – UFO”
  • III miejsce – brak
  • Wyróżnienie – Agnieszka Mroczkowska praca „Klejnoty Korony”
  • Wyróżnienie – Tomasz Zienkiewicz praca „Bransoletka Niebo”
  • Kategoria Juniorzy temat: „Zmienność”
  • I miejsce – Krzysztof Lebieżyński praca pt. ”Zestaw biżuterii”
  • II miejsce – Justyna Suchańska praca pt. „Ona”
  • III miejsce – Anna Łebek praca pt. ”Zestaw biżuterii”

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz