Targi Konserwatorskie w Toruniu – 22-23 października 2015

Targi Konserwatorskie w Toruniu – 22-23 października 2015

Targi Konserwatorskie to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce, specjalistyczna wystawa dla branży związanej z ochroną i konserwacją zabytków. Targi będą okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami renowacji obiektów zabytkowych i ich adaptacji w różnych warunkach przestrzennych. Wystawę odwiedzą profesjonaliści zarówno z rynku krajowego jak i międzynarodowego.

Równolegle z Targami odbędzie się Naukowa Konferencja Konserwatorów, organizowana we współpracy z Zakładem Konserwacji Elementów i Detali Architektonicznych, Wydziału Sztuk Pięknych UMK. Tegorocznym tematem Konferencji będzie „Cement w architekturze i sztuce”. Celem konferencji jest rozpowszechnianie wiedzy na temat najnowszych badań w zakresie metod konserwacji zabytków i dzieł sztuki wykonanych z zapraw cementowych, betonu lub żelbetonu, jak również wykorzystanie współczesnych zapraw cementowych w konserwacji zabytków architektury.
W trakcie dwudniowych wykładów poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  1. Spoiwa mineralne w ujęciu historycznym.
  2. Współczesne metody badania składu i właściwości zapraw o spoiwie cementowym oraz konstrukcji wykonanych z tych materiałów.
  3. Zaprawy o spoiwach cementowych, jako materiał rzeźbiarski.
  4. Metody konserwacji dzieł sztuki wykonanych z zapraw o spoiwie cementowym.
  5. Metody rozwiązywania problemów konstrukcyjnych w zabytkach architektonicznych.

Naukowej Konferencji Konserwatorów towarzyszyć będzie wystawa pt: „Rzeźba i detal architektoniczny z betonu”. Targi Konserwatorskie, jak co roku objęte są patronatem honorowym przedstawicieli najwyższych władz państwowych, wojewódzkich i miejskich, a także patronatem branżowym najważniejszych mediów, wydawnictw i portali internetowych. Targi pełnią rolę ważnego międzynarodowego wydarzenia, dają okazję do zawarcia nowych kontraktów oraz wzmacniają wizerunek biorących w nich udział firm.

Tradycyjnie, podczas pierwszego dnia Targów komisja konkursowa przyzna wystawcom prestiżowe nagrody GRAND PRIX .

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz