Targi Gold Expo

Targi Gold Expo

W hali Expo XXI w Warszawie 1 października odbyło się uroczyste otwarcie Polskich Targów Złotniczo-Jubilerskich Gold Expo. Podczas wydarzenia odczytany został list gratulacyjny od prezydenta Warszawy dla Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy. Targi potrwają do 3 października.

Ten miły akcent podczas uroczystości, jakim było odczytanie listu, związany jest z przyszłorocznym 500-leciem Cechu.

„Do ważkich aspektów działalności Cechu należy, istotne zwłaszcza w dobie rozwoju nowoczesnych technologii produkcyjnych, promowanie ginących rzemiosł i ludzi je uprawiających, dbałość o etos zawodowy oraz integrację środowiska.” –napisała prezydent Hanna Gronkiewicz-Walz.

Podczas drugiego dnia targów odbędzie się wręczenie nagród w konkursie „Złoto i Srebro w Rzemiośle”, organizowanym od 2001 roku przez Komisję Złotniczo-Jubilerską ZRP oraz tytułu Złotnika Roku, wraz z Medalem św. Eligiusza.

W uroczystym przecięciu wstęgi i otwarciu targów wziął udział prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik, a także przedstawiciele parlamentu, rządu, organizacji pozarządowych, w tym przedstawiciele UAPME.

targi-gold-expo1 targi-gold-expo2 targi-gold-expo3

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz