Szacun w ARENIE!!!! Wyjątkowa oferta dla gimnazjalistów

Szacun w ARENIE!!!! Wyjątkowa oferta dla gimnazjalistów

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU


Szacun za ‘Szacun dla zawodowców” – tak w największym skrócie można podsumować II edycję programu promującego szkolnictwo zawodowe. Dziś w hali Arena w Poznaniu gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą szkół zawodowych. Gimnazjaliści bardzo licznie odpowiedzieli na to zaproszenie i od wczesnych godzin przed wejściem ustawiały się kolejki chętnych. Przychodzili całymi klasami wraz z swoimi wychowawcami.

…”To nieco inne spotkanie niż klasyczne targi edukacyjne. Szkoły z Poznania i powiatu nie promują się jako szkoły, ale promują naukę konkretnego zawodu”… podsumowywał przygotowania do tej imprezy zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. I rzeczywiście na płycie hali stanęło 13 tematycznych wysp – każda poświęcona innej grupie zawodów. Reklamowali się na przykład budowlańcy, mechanicy samochodowi, logistycy ale także krawcy i fryzjerzy.

Izba znalazła swoje miejsce na wyspie nr 8. A dzięki młodym kucharzom, którzy pracowali na stoisku właściwie cały czas gromadziły się tłumy zwiedzających. Na stoisku WIR prezentowaliśmy też pracę stolarza, tapicera i krawca, prezentując kunszt mistrzów-rzemieślników. Nie zabrakło tez akcentów artystycznych i zawodów mniej popularnych , a jednak bardzo potrzebnych, takich jak rzeźbiarz w drewnie, witrażownik i hafciarka. Rozdawaliśmy także ulotki, udzielaliśmy wszystkich niezbędnych informacji wszystkim tym, którzy chcieliby rozpocząć naukę w rzemiośle. Ta impreza zdecydowanie różniła się od tego do czego przyzwyczailiśmy się w czasie typowych targów edukacyjnych – ale jak się okazało w praktyce – nowa formuła prezentowania zawodów zdała egzamin. A co najważniejsze – zwiedzający nie byli przypadkowo dobraną grupą! Zdecydowanie łatwiej było więc informować zainteresowanych.
szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow9
Czy zamiast ogólniaków gimnazjaliści wybiorą szkoły zawodowe? Jak przekonywali organizatorzy tej imprezy czyli Urząd Miasta Poznania i Starostwo Powiatowe szkolnictwo zawodowe w naszym regionie stoi na wysokim poziomie, sprawnie współpracujące z biznesem w zakresie praktyk i rynku pracy, a to oferta warta poznania.

Impreza została bardzo staranie przygotowana i przede wszystkim prowadzona w młodzieżowy, przystępny sposób. Możliwość bezpośredniego kontaktu ze starszymi kolegami dla wielu gimnazjalistów była z pewnością bardzo inspirująca! Trudno nie wspomnieć także o doradcach zawodowych, dla których obecność na takich imprezach w przyszłości powinna być po prostu obowiązkowa.

szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow2 szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow3 szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow4 szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow5 szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow6 szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow7 szacun-w-arenie-wyjatkowa-oferta-dla-gimnazjalistow8Jednym słowem – trzeba jeszcze raz powtórzyć – szacun dla organizatorów!

Marzena Rutkowska-Kalisz

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz