Świętokrzyski Klaster Edukacji Zawodowej zyskał nowych członków

Świętokrzyski Klaster Edukacji Zawodowej zyskał nowych członków

Wiceminister Gospodarki Arkadiusz Bąk
Wręczenie Odznaczeń Ministra Gospodarki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej dla szkół oraz przyjęcie w szeregi Świętokrzyskiego Klastra Edukacji Zawodowej siedmiu nowych członków były głównymi celami konferencji podsumowującej „Rok Szkoły Zawodowców”, zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Spotkanie z udziałem wiceministra gospodarki Arkadiusza Bąka odbyło się 21 września 2015 r. w Kielcach.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusz Bąk wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej szkołom, które szczególnie zaangażowały się w realizację „Roku Szkoły Zawodowców”. Wyróżnieni zostali również przedstawiciele przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, którzy aktywnie włączają się w działania na rzecz promocji szkolnictwa zawodowego.

Ponadto podczas spotkania siedem nowych instytucji dołączyło do Świętokrzyskiego Klastra Edukacji Zawodowej działającego w ramach Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród nowych członków znaleźli się Multiedukator, Akademia Przedsiębiorczości, Gmina Staszów, Consenso, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. E. Lipińskiego w Kielcach, Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu oraz STARPOL II.

Rok szkolny 2014/2015 był obchodzony pod hasłem „Rok Szkoły Zawodowców”. Główną ideą tego projektu było poprawienie jakości i efektywności kształcenia zawodowego, zwiększenie jego atrakcyjności i dostępności. Jednym z priorytetów programu było rozwinięcie współpracy szkół z pracodawcami i dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Realizacji tych zamierzeń w województwie świętokrzyskim służyło szereg inicjatywy podjętych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice oraz partnerów biznesowych.

swientokrzyski-klaster1 swientokrzyski-klaster2 swientokrzyski-klaster4 swientokrzyski-klaster5 swientokrzyski-klaster-eduk

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz