CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH MAŁEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I PRACODAWCÓW W GRABOWIE NAD PROSNĄ

Grabów nad Prosną to miasto z bogatą historią i tradycją. We wczesnym średniowieczu była to wieś królewska, gród i osada handlowa na Podgrodziu. Pierwsza udokumentowana wzmianka o Grabowie pochodzi z 1264 roku. Natomiast zapis nazwy Grabów, jako osady i zamku pochodzi z 1391 roku. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od jego położenia – w grabowym lesie nad rzeką Prosną. Na przestrzeni wieków miasto rozwijało się jako ośrodek rzemiosła (zwłaszcza sukiennictwa i piwowarstwa), handlu, rolnictwa i hutnictwa opartego na rudach darniowych. Miasto przeżyło liczne pożary, epidemie oraz spustoszenia, dokonywane przez walczące lub przechodzące wojska. Wydarzenia te miały ogromny wpływ na migrację ludności. Co prawda przeważała tu ludność polska, ale pojawiali się tu licznie Żydzi i Niemcy, szczególnie po II rozbiorze Polski. W drugiej połowie XIX wieku Grabów liczył około 1500-1900 mieszkańców.

cech-grabow1Herbem miasta występującym w pieczęciach już w XV wieku, a oficjalnie zatwierdzonym w 1939 roku jest Pelikan – biały ptak stojący na zielonym gnieździe, karmiacy własną krwią trzy pisklęta. Według legendy, podczas jednej z zaraz atakującej miasto zrozpaczone matki karmiły dzieci własną krwią.

Cech w Grabowie został powołany 3 maja 1983 roku. Swym zasięgiem obejmuje miasto i gminę Grabów, oraz gminy: Czaków i Kreszewice. Była to kontynuacja działalności organizacji rzemieślniczej istniejącej na tym terenie od 1856 roku.

cech-grabow2 cech-grabow4 cech-grabow5 cech-grabow6Pierwsza siedziba Cechu mieściła się przy ul. Grodzkiej.
Pierwszy Zarząd:

Starszy Cechu – Jan Jędrzejak – właściciel zakładu stolarskiego, wielki społecznik, świetny organizator i inicjator wielu prac na rzecz miejscowego środowiska.

 • I Podstarszy – Jerzy Szczepański,
 • II Podstarszy – Zygmunt Drożak,
 • Sekretarz – Teodor Mieszała,
 • Skarbnik – Eugeniusz Jarych,
 • członkowie: Kazimierz Kempski, Aleksander Karkoszka i Józef Łuszczek.
 • Sąd Cechowy:
  Przewodniczący – Tadeusz Szkopek, a członkowie: Renata Idczak i Ryszard Kucharski.
 • Komisja Rewizyjna:
  Przewodniczący – Józef Sikora, członkowie: Jan Karkoszka i Edmund Skowroński.
 • Kasa Wzajemnej Pomocy:
  Przewodniczący – Marian Pilarczyk, członkowie: Aleksandra Sip i Jan Mikołajewski.

W pierwszą rocznicę założenia Cechu ufundowano i dokonano uroczystego poświęcenia Sztandaru Cechowego, który do dziś towarzyszy rzemieślnikom podczas wszystkich ważnych uroczystości świeckich i kościelnych. Cech rozwijał się i zadecydowano o budowie nowej siedziby – Domu Rzemiosła.

Zarząd Cechu z 1987 roku:

 • Starszy Cechu – Jan Jędrzejak,
 • Podstarsi: Jerzy Szczepański i Zygmunt Drożak,
 • Sekretarz – Teodor Mieszała,
 • Skarbnik – Eugeniusz Jarych,
 • członkowie: Marian Mucha, Kazimierz Kempski, Aleksander Karkoszka i Józef Łuszczek.

cech-grabow3cech-grabow7Cech zrzeszał już 140 członków i wielu z nich wyrażało chęć pomocy finansowej i społecznej przy budowie Domu Rzemiosła. Cech otrzymał od Urzędu Miasta i Gminu działkę przy ul. Klasztornej. Rozpoczęto pracę, gromadzono materiały i wkrótce powstał budynek pod dach. W 1989 roku w związku ze zniesieniem obowiązku przynależności do Cechu zaczęła maleć ilość członków, co wpłynęło na realizację planów ukończenia budowy. Część rzemieślników zlikwidowało swoją działalność, część wystąpiła z Cechu, pozostało 70 zakładów. Wiosną 1997 roku podjęto decyzję o sprzedaży budowy.

W 1998 roku zmarł długoletni Starszy Cechu – Jan Jędrzejak, jego następcą został Jerzy Szczepański – właściciel zakładu stolarskiego w Marszałkach. Fundusze uzyskane ze sprzedaży budowy przeznaczono na wykupienie części dworca autobusowego a dzięki pomocy wielu rzemieślników przystosowano pomieszczenia na działalność biura Cechu. Na placu PKS utworzono parking dla samochodów osobowych. W 17 rocznicę działalności Cechu, 3 maja 2000 roku nowa siedziba Domu Rzemiosła w Grabowie została poświęcona przez biskupa kaliskiego ks. Stanisława Napierałę i otwarta na dla wszystkich rzemieślników.
W grudniu 2000 roku zmarł nagle starszy Cechu – Jerzy Szczepański, na jego miejsce powołano Teodora Mieszałę, który kontynuował plany swojego poprzednika, między innymi doprowadził do zakończenia projektu stworzenia obrazu św. Józefa – patrona rzemieślników. Obraz ufundowany przez rzemieślników został uroczyście poświęcony w dniu 8 grudnia 2001 i przekazany do kościoła parafialnego w Grabowie.

cech-grabow8 cech-grabow9 cech-grabow10 cech-grabow11Z okazji 25 rocznicy utworzenia Cechu w Grabowie zorganizowano uroczystości, które rozpoczęła uroczysta msza w kościele farnym p.w. św. Mikołaja i Niepokalanego Poczęcia przy ulicy Grodzkiej. Po mszy odbył się uroczysty przemarsz zaproszonych gości ulicami miasta do siedziby Domu Strażaka.
Złotym medalem im. Jana Kilińskiego zostali odznaczeni:
Lidia Leszczyńska. Michał Dybul, Marian Pękacz, Józef Ciomek, Andrzej Godyla i Janina Leńska.

Srebrny medal im. Jana Kilińskiego otrzymali:
Jarosław Wrona, Łukasz Warga i Jerzy Łacina.

W 2011 roku przeprowadzono remont pomieszczeń biura. Część prac zostało wykonanych przez rzemieślników. W 2013 roku na Walnym Zgromadzeniu dokonano częściowej zmiany w zarządzie.

Starszym Cechu został Stanisław Ratajski,
podstarszymi: Jan Moś i Michał Dybul,
członkami: Jerzy Łacina i Janina Rybka.

Na Walnym Zgromadzenia wręczono następujące odznaczenia:
Srebrny medal im. Jana Kilińskiego:
Janina Rybka, Jerzy Łacina, Marek Nowacki i Łukasz Warga.

Honorowa Odznaka Rzemiosła:
Robert Józefiak, Sławomir Leński, oraz pracownicy piekarni p. Jana Mosia: Marcin Skupin, Janina Grabarek i Norbert Wróbel.

Na Walnym Zgromadzeniu przyznano Złoty Medal im. Jana Kilińskiego Bogusławowi Iwańskiemu, Lidii Leszczyńskiej i Michałowi Dybul, a najwyższe odznaczenie rzemiosła Platynowy Medal im. Jana Kilińskiego Janowi Moś.
Wszystkie te odznaczenia zostały wręczone na uroczystości w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu.

Członkowie Cechu w Grabowie uczestniczą corocznie w pielgrzymkach rzemiosła na Jasną Górę. Na pielgrzymce w 2015 roku podstarszy cechu mistrz rzemiosła Jan Moś otrzymał wyróżnienie – za kultywowanie tradycji rzemieślniczych poprzez nauczanie zawodu.

Obecnie Cech Rzemiosł w Grabowie skupia 28 zakładów rzemieślniczych, działających w branżach: motoryzacyjna, stolarska, tapicerska, piekarska, rzeźniczo-wędliniarska, budowlana, kamieniarska, ślusarska, dekarska i fryzjerska.

cech-grabow12 cech-grabow13 cech-grabow14

Cech reprezentuje zrzeszonych członków wobec organów władzy samorządu terytorialnego.

Cech organizuje:

 • kursy,
 • konsultacje prawne,
 • spotkania informacyjne,
 • imprezy kulturalne i integracyjne (coroczna pielgrzymka, Andrzejki, Wigilia)

Biuro Cechu pomaga swoim członkom w zakresie:

 • pozyskiwania i zatrudniania młodocianych pracowników,
 • prowadzenia dokumentacji potwierdzających ich zatrudnienie, przebieg kształcenia, wynagrodzenia
 • przygotowywania dokumentacji rozliczeniowych wobec ZUS i US

Starszy Cechu

STANISŁAW RATAJSKI

Członkowie Zarządu

STARSZY CECHU – STANISŁAW RATAJSKI
I PODSTARSZY – MICHAŁ DYBUL
II PODSTARSZY – JAN MOŚ
CZŁONKOWIE – JANINA RYBKA, JERZY ŁACINA

Komisja Rewizyjna

PRZEWODNICZĄCY – LIDIA LESZCZYŃSKA
CZŁONKOWIE – ALEKSANDRA SIP, MAREK NOWACKI

Miasto - siedziba Cechu

cech-grabow-miasto1 cech-grabow-miasto2 cech-grabow-miasto3 cech-grabow-miasto4 cech-grabow-miasto5

Rzemieślnicy rekomendowani przez Cech

KAMIENIARSTWO KAROL RYBKA
FIRMA RODZINNA DZIAŁAJĄCA OD 1994 ROKU. PRODUKCJA NAGROBKÓW, GROBOWCE, PRZERÓB KAMIENIA NATURALNEGO, BOGATY ASORTYMENT, WYBÓR KAMIENIA, SZEROKA GAMA BUDOWLANYCH ELEMENTÓW WYKOŃCZENIOWYCH: SCHODY, BLATY KUCHENNE I ŁAZIENKOWE, PARAPETY. NAJWYŻSZA JAKOŚĆ, DBAŁOŚĆ O SZCZEGÓŁY, PROFESJONALIZM I FACHOWE DORADZTWO. REALIZACJA NIETYPOWYCH PROJEKTÓW I ŻYCZEŃ KLIENTÓW. RZEŹBA W KAMIENIU. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-520 Grabów nad Prosną, ul. Łąkowa 2

tel. kom. +48 605 082 823

karol.rybka@wp.pl

www.kamieniarstwo-grabow.pl

KONCESJONOWANY ZAKŁAD USŁUG ELEKTRYCZNYCH STANISŁAW RATAJSKI
INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PRZEZWAJANIE SILNIKÓW, REMONTY I MODERNIZACJE ISTNIEJĄCYCH INSTALACJI, INSTALACJE AUTOMATYKI. PROFESJONALNI, WYSZKOLENI FACHOWCY, SOLIDNE WYKONANIE, TERMINOWOŚĆ. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-520 Grabów nad Prosną, ul. Ostrzeszowska 17

tel. kom. +48 603 772 183

PIEKARNIA JAN MOŚ
FIRMA DZIAŁA W BRANŻY PIEKARNICZO-CUKIERNICZEJ OD 1989 ROKU. PIEKARNIA - JAN MOŚ - TO GWARANCJA TRADYCYJNEGO I NIEPOWTARZALNEGO SMAKU. PIECZYWO PRODUKOWANE WYŁĄCZNIE Z NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SKŁADNIKÓW BEZ POLEPSZACZY I KONSERWANTÓW. PIEKARNIA JAN MOŚ - TO ZDROWE, ŚWIEŻE I SMACZNE PIECZYWO CODZIENNE ORAZ NIEPOWTARZALNE SMAKI, SPRAWDZONE,TRADYCYJNE RECEPTURY I BOGATY ASORTYMENT WYROBÓW CUKIERNICZYCH DLA KAŻDEGO ŁASUCHA. W OFERCIE: PIECZYWO CODZIENNE, CIASTA, TORTY URODZINOWE I WESELNE. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-529 Grabów nad Prosną, ul. Przemysłowa 6

tel. +48 62 730 63 90

mosjan@poczta.fm

POL-KUS MAGDALENA KUŚ
POL-KUS: FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA - GENERALNE WYKONAWSTWO WSZELKICH BUDYNKÓW, WSPÓŁPRACA Z BIURAMI PROJEKTOWYMI, NADZOREM KIEROWNICZYM I INWESTORSKIM. POL-KUS: BIURO RACHUNKOWE - PROFESJONALNA OBSŁUGA FIRM - ROZLICZENIA U US, ZUS, EWIDENCJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH, ROZLICZENIA Z PRACOWNIKAMI, ROZLICZENIA ROCZNE. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-520 Grabów, Książenice, Wiejska 1

tel. kom. +48 693 602 602

polkus@poczta.onet.pl

www.pol-kus.pl

PPHU NOMET NOWACKI MARIUSZ
FIRMA DZIAŁAJĄCA OD 1990 ROKU. SPECJALIZACJA: WYKONANIE I MONTAŻ KONSTRUKCJI STALOWYCH W OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HANDLOWYCH, UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, MAGAZYNOWYCH. REALIZACJA INDYWIDUALNYCH ZAMÓWIEŃ. W OFERCIE RÓWNIEŻ: KUTE BALUSTRADY, STALOWE FURTKI, BRAMY METALOWE, OGRODZENIA, ZABUDOWY SAMOCHODOWE. BOGATY PARK MASZYNOWY, WŁASNE ŚRODKI TRANSPORTU, SPECJALISTYCZNY SPRZĘT I WYKWALIFIKOWANI PRACOWNICY. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-520 Grabów nad Prosną, Grabów Pustkowie 29C

tel. kom. +48 607 810 876

biuro@nomethale.pl

www.nomethale.pl

PUH - AS - BUD USŁUGI BUDOWLANE SŁAWOMIR LEŃSKI
MUROWANIE, TYNKI, POSADZKI, KLINKIER, ZABUDOWY K-G, GŁADZIE, MALOWANIE, TAPETOWANIE, EFEKTY DEKORACYJNE, GLAZURA, PODŁOGI, ELEWACJE, USŁUGI: HYDRAULICZNE I ELEKTRYCZNE. WYKWALIFIKOWANI PRACOWNICY, SOLIDNE I TERMINOWE WYKONANIE PRAC, KORZYSTNE CENY. SZKOLENIE UCZNIÓW W ZAWODZIE: MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE, MURARZ.

663-520 Grabów nad Prosna, ul. M. Dąbrowskiej 3

tel. kom. +48 509 601 407

puhasbud@gmail.com

SALON FRYZJERSKI "LIDIA" LIDIA LESZCZYŃSKA
SALON STWORZONY W 1962 ROKU PRZEZ RENATĘ IDCZAK - OBECNIE PROWADZONY PRZEZ CÓRKĘ LIDIĘ LESZCZYŃSKĄ. PROFESJONALNE USŁUGI FRYZJERSKIE I KOSMETYCZNE: FRYZJERSTWO DAMSKIE I MĘSKIE, MODELOWANIE, KOLORYZACJA, ZABIEGI PIELĘGNACYJNE WŁOSÓW, FRYZURY OKOLICZNOŚCIOWE, ŚLUBNE I WIECZOROWE. MACICURE, TIPSY, HYBRYDY, PEDICURE, ZABIEGI PIELĘGNACYJNE NA TWARZ I CIAŁO, MAKIJAŻ OKOLICZNOŚCIOWY I ŚLUBNY. WYKWALIFIKOWANA OBSŁUGA, NOWOCZESNY SPRZĘT, WYSOKIEJ JAKOŚCI KOSMETYKI, ZNAJOMOŚĆ NAJNOWSZYCH TRENDÓW, DORADZANIE W DOBORZE FRYZURY I ZABIEGÓW. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-520 Grabów nad Prosną, ul. Kaliska 23

tel. +48 62 730 52 16

lidencja5@wp.pl

WIELOBRANŻOWE PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE "MEBLECH" LECH BAŚ
FIRMA Z PONAD 40 LETNIĄ TRADYCJĄ. PRODUCENT MEBLI TAPECEROWANYCH, EKOLOGICZNYCH Z DREWNA, DO SYPIALNI, MEBLOŚCIANEK, MEBLI KUCHENNYCH, MEBLI NA WYMIAR I NA ZAMÓWIENIE. USŁUGI DODATKOWE: KOMPUTEROWE SUSZENIE DREWNA, SPRZEDAŻ KONSTRUKCJI DACHOWYCH, DREWNA, USŁUGI PRZETWÓRSTWA DREWNA. SKLEPY FIRMOWE: KALISZ, OSTRÓW WIELKOPOLSKI, ŚWINOUJŚCIE, MIĘDZYZDROJE. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-532 Kraszewice, ul. Grabowska 11

tel. +48 62 73 12 048

biuro@meblech.com

www.meblech.com

ZAKŁAD BLACHARSKO-DEKARSKI MICHAŁ DYBUL
FIRMA NALEŻĄCA DO POLSKIEGO STOWARZYSZENIA DEKARZY. WYKWALIFIKOWANI PRACOWNICY, REALIZACJA NAWET NAJBARDZIEJ SKOMPLIKOWANYCH PRAC, TERMINOWOŚĆ I DOGODNE CENY. W ZAKRESIE: USŁUGI DEKARSKIE, DACHY - MATERIAŁY, DACHÓWKA, IZOLACJE DACHÓW, KONSTRUKCJE DACHOWE, MONTAŻ POKRYĆ DACHOWYCH, WIĘŹBY DACHOWE, PRACE NA OBIEKTACH ZABYTKOWYCH. SZKOLENIE UCZNIÓW: DEKARZ, BLACHARZ.

63-520 Grabów nad Prosną, ul. Rataja 13

tel. kom. +48 602 599 740

m.dybul@o2.pl

www.fachoweuslugi.pl

FIRMA "BIRAS" S.C. M. B. IWAŃSCY
AUTORYZOWANA STACJA OBSŁUGI FIAT - DEALER, OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW, POMOC DROGOWA 24H, KOMPLEKSOWE NAPRAWY SAMOCHODÓW, CENTRUM LIKWIDACJI SZKÓD KOMUNIKACYJNYCH, UBEZPIECZENIA, URZĘDOWE ZŁOMOWANIE POJAZDÓW - KASACJA, TACHOGRAFY, MYJNIA BEZDOTYKOWA 24H - EHRLE. PROFESJONALNA OBSŁUGA I DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO KLIENTÓW. SZKOLENIE UCZNIÓW.

63-520 Grabów nad Prosną, ul. Parkowa 1

tel. kom. +48 601 702 502, +48 607 082 577

tel. 62 730 53 23

biras@pro.onet.pl

www.biras.fiat.pl

AUTO HANDEL IMPORT-EXPORT, MECHANIKA, BLACHARSTWO POJAZDOWE JAROSŁAW WRONA
MECHANIKA POJAZDOWA, NAPRAWY BIEŻĄCE I GŁÓWNE, BLACHARSTWO, WULKANIZACJA, SERWIS KLIMATYZACJI, PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-520 Grabów nad Prosną, Palaty, ul. Kasztanowa 14, Warsztat, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Zamość 89, tel. +48 62/739 70 48, kom. +48 605 623 054, +48 693 670 646
AUTO NAPRAWA, SKLEP, WULKANIZACJA, KLIMATYZACJA PIOTR KOWALCZYK
NAPRAWY BIEŻĄCE I GŁÓWNE POJAZDÓW, SERWIS KLIMATYZACJI, WULKANIZACJA, GEOMETRIA KÓŁ, SKLEP MOTORYZACYJNY. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-522 Kraszewice, Racławice 76, tel. + 48 604 244 103, e-mail: piotrek1130@poczta.onet.pl
AUTO-MAR MARCIN GÓRNY
NAPRAWY SAMOCHODÓW, PASKI ROZRZĄDU, DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, NAPRAWY LAKIERNICZE I BLACHARSKIE, UKŁADY WYDECHOWE I HAMULCOWE, HAKI HOLOWNICZE. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-522 Kraszewice, ul. Leśna 15, tel. + 48 535 505 643, e-mail: automarcin@gmail.com
MECHANIKA POJAZDOWA, AUTO HANDEL, SKLEP Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI, SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY JERZY MILLER
NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - NAPRAWY BIEŻĄCE I GŁÓWNE. WYKWALIFIKOWANI PRACOWNICY, SOLIDNE I TERMINOWE WYKONANIE. POMOC DROGOWA. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-522 Kraszewice, Racławice 38c, tel. + 48 62/731 24 84, kom. +48 601 260 327
P.H.U. IMPORT-EXPORT AUTO-HANDEL USŁUGI LAKIERNICZO-BLACHARSKIE MATEUSZ PUCHAŁA
SOLIDNE I TERMINOWE WYKONANIE. POMOC DROGOWA. KONSERWACJA POJAZDÓW. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-520 Grabow nad Prosną, Skrzynki 16, tel. kom. +48 606 721 639, tel.fax. +48 62/732 18 27, e-mail: mati.puchala@op.pl
PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "MIESZAŁA" ALICJA NAWROCKA
NAPRAWY BIEŻĄCE I GŁÓWNE AUT OSOBOWYCH I DOSTAWCZYCH, MECHANIKA, DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, BLACHARSTWO, WYWAŻANIE I MONTAŻ OPON, WULKANIZACJA. PROFESJONALNA OBSŁUGA. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-520 Grabów nad Prosną, ul. Rataja 9, tel. +48 62/730 52 52, kom. + 48 605 624 944, Części i akcesoria do samochodów - Sklep Motoryzacyjny ul. Ostrzeszowska 1 kom. +48 605 085 713
PRZETWÓRSTWO MIĘSA "STEK-POL" KAZIMIERZ STEMPNIEWICZ, JACEK STEMPNIEWICZ, MICHALINA STEMPNIEWICZ SPÓŁKA JAWNA
PRODUKCJA MIĘSA I PRODUKTÓW WĘDLINIARSKICH. WYROBY SMACZNE I W PRZYSTĘPNYCH CENACH. SPRZEDAŻ W SKLEPACH FIRMOWYCH. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-520 Grabów nad Prosną, Grabów Pustkowie 10A, tel. + 48 62/730 57 17
SERWIS OPON INŻ. MICHAŁ BŁOCH
MECHANIKA POJAZDOWA, WULKANIZACJA, SPRZEDAŻ OPON - NOWE I UŻYWANE (SAMOCHODOWE, ROLNICZE I PRZEMYSŁOWE), AUTO KLIMATYZACJA. SZKOLENIE UCZNIÓW: MECHANIK SAMOCHODOWY.
63-520 Grabów nad Prosną, Smolniki 15, tel. kom. +48 605 692 888, e-mail: michu_bloch@o2.pl
ZAKŁAD MURARSKI JAN KRAWCZYK
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE, REMONTY, OCIEPLENIA, DREWNIANE KONSTRUKCJE DACHOWE. SZKOLENIE UCZNIÓW: MURARZ-TYNKARZ.
63-520 Grabów nad Prosną, ul. Witosa 12, tel. +48 695 659 995
M&M ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWY MONIKA GOLICKA
PRODUCENT ODZIEŻY DAMSKIEJ, MŁODZIEŻOWEJ I DZIECIĘCEJ ORAZ REKLAMOWEJ NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIA. BOGATY ASORTYMENT ODZIEŻY. PRODUCENT FLAG PAŃSTWOWYCH. SZKOLENIE UCZNIÓW.
63-520 Grabów nad Prosną, ul. 3 Maja 8, tel. kom. +48 603 188 981, e-mail: mm-etykiety@wp.pl, www.mm-etykiety.pl

Cech Rzemiosł Różnych Małej Przedsiębiorczości i Pracodawców
w Grabowie nad Prosną

Ul. Rataja 5f
63-520 Grabów nad Prosną

Tel. +48 62 730 55 63