CECH PIEKARZY W WARSZAWIE

Pierwsze wzmianki o zrzeszeniu piekarzy w Cechu pochodzą z 1520 roku. Tak dawną tradycję zrzeszania piekarzy trzeba podtrzymywać i pielęgnować. Jest to ogromne bogactwo tego rzemiosła, które powinno być przedmiotem dumy. Cech Piekarzy w Warszawie jest kontynuatorem tradycji Cechu Piekarzy z okresu przedwojennego. Piekarstwo jest dziedziną rzemiosła o wyjątkowych tradycjach – dlatego najważniejszym celem naszej organizacji jest zespolenie tego środowiska z terenu Warszawy i województwa. Jesteśmy jedynym branżowym Cechem działającym w tym rejonie.

Obecnie Cech nasz spełnia rolę inną, jak w czasach obligatoryjnej przynależności. Wspomnienia o dawnym Cechu są najczęściej związane z przydziałami, rozdzielnikami, obowiązkowym rozliczaniem, sprawozdaniami itd. Teraz Cech jest zrzeszeniem właścicieli piekarni, którzy chcą ze sobą współpracować, aby pomóc sobie w rozwiązywaniu codziennych i niecodziennych problemów, jest miejscem spotkań i wymiany poglądów rzemieślników – piekarzy.

W ubiegłym roku zmieniliśmy siedzibę biura z myślą, o niezbędnej w obecnych czasach działalności szkoleniowej. Sala wykładowa, jaką obecnie posiadamy, pozwala na organizację szkoleń w każdym zakresie. Kursy o tematyce GMP, GHP i HACCP dla właścicieli i dla pracowników piekarni; kursy teoretyczne w zawodzie ,,piekarz”; pedagogiczny; BHP dla pracodawców – to tematyka, jaką już ,,przerobiliśmy” i będziemy kontynuować. Jesteśmy otwarci na wszystkie Państwa propozycje i potrzeby.

cech-piekarzy1 cech-piekarzy2 cech-piekarzy3 cech-piekarzy4 cech-piekarzy5 cech-piekarzy6 cech-piekarzy7 cech-piekarzy8

Jest wiele wymiernych korzyści z przynależności do naszej organizacji:

• bieżące informacje podatkowe
• informacje o aktualnych przepisach prawa pracy
• pomoc w zagadnieniach dotyczących BHP
• współpraca z rzeczoznawcą maszyn i urządzeń piekarskich
• kursy, szkolenia właścicieli i pracowników w wymaganych zakresach
• organizacja nauki zawodu uczniów młodocianych w piekarniach
pomoc w zakresie reorganizacji i modernizacji piekarń
• współpraca z firmami zajmującymi się produkcją i dystrybucją mąki, dodatków oraz maszyn i urządzeń piekarskich

Działalność

Wspólne obchody uroczystości kościelnych i reprezentacja rzemiosła piekarskiego podczas ważnych wydarzeń w życiu społecznym i gospodarczym małej i średniej przedsiębiorczości oraz bale karnawałowe, spotkania przy ogniskach, wspólne wyjazdy na targi, bądź wycieczki zagraniczne – dopełniają obraz wymienionych powyżej korzyści należnych naszym członkom.

Warto zaznaczyć, że Cech Piekarzy w Warszawie jest również Związkiem Pracodawców zarejestrowanym w dniu 26.06.1996 r., co pozwala naszym członkom na zaliczanie w koszty uzyskania przychodów części składek członkowskich.

Przedstawiając krótki opis naszej działalności, w imieniu Zarządu i zrzeszonych właścicieli piekarń, zapraszamy Kolegów do wstąpienia w poczet członków Cechu Piekarzy w Warszawie.

Zarząd Cechu

Starszy Cechu – Stefan Putka
Podstarszy Cechu – Mariusz Goszczyński
Skarbnik Zarządu – Krzysztof Kałasa
Sekretarz Zarządu – Krzysztof Dąbrowski
Członek Zarządu – Janusz Witaszczyk

Kierownik Biura: Jolanta Leszczyńska

cech-wawa20 cech-wawa19 cech-wawa18 cech-wawa17 cech-wawa16 cech-wawa15 cech-wawa14 cech-wawa13 cech-wawa12 cech-wawa11 cech-wawa10 cech-wawa9 cech-wawa8 cech-wawa7 cech-wawa6 cech-wawa5 cech-wawa4 cech-wawa3 cech-wawa2 cech-wawa1

Rzemieślnicy rekomendowani przez Cech

PIEKARNIA K. I A. CICHOWSCY, E. FEDOROWICZ SPÓŁKA JAWNA
WYROBY PIEKARSKIE, WYROBY CUKIERNICZE, PRZEKĄSKI.

Al. Stanów Zjednoczonych 63 – lok. B1, Korkowa 68

22 615 80 80

magda@piekarniagrzybki.pl

www.piekarniagrzybki.pl

PIEKARNIA M.GOSZCZYŃSKI, D.GOSZCZYŃSKI SP. JAWNA
ROK ZAŁOŻENIA: 1954. WIERNI TRADYCJI OD 3 POKOLEŃ. PONAD 70 RODZAJÓW PIECZYWA, PROCESY TECHNOLOGICZNE OPARTE NA NATURALNEJ, WIELOFAZOWEJ FERMENTACJI KWASOWEJ I DROŻDŻOWEJ.

03-521 Warszawa, ul. Rogowska 8

tel./fax 22 679 33 89, kom. +48 606-127-877

biuro@piekarniagoszczynski.pl

www.piekarniagoszczynski.pl

PIEKARNIA WAWERSKA M.A.T BŁASZCZAK
HISTORIA NASZEJ PIEKARNI SIĘGA POCZĄTKU XX WIEKU. TO DZIEDZICTWO JEST NASZYM NAJWIĘKSZYM SKARBEM I PIECZOŁOWICIE JE PIELĘGNUJEMY. STARAMY SIĘ, BY WSZYSTKIE WYROBY, KTÓRE KAŻDEGO DNIA DOSTARCZAMY NA WASZE STOŁY, SPEŁNIAMY OCZEKIWANIA NAWET NAJBARDZIEJ WYMAGAGĄJĄCYCH SMAKOSZY.

04-667 Warszawa, ul. Trakt Lubelski 403

22/812 03 24

piekarnia@wawerska.pl

www.wawerska.pl

ZAKŁAD PIEKARNICZO-CUKIERNICZY KACPER.
OPIERAMY SIĘ NA STARYCH I WYPRÓBOWANYCH RECEPTURACH. NASZE PIECZYWO PRODUKOWANE JEST NA NATURALNYM ZAKWASIE W WIELOFAZOWEJ FERMENTACJI, DLATEGO JEST SMACZNE I POSIADA NIEPOWTARZALNY AROMAT. NIE STOSUJEMY POLEPSZACZY ANI ŚRODKÓW SPULCHNIAJĄCYCH.
02-200 Zagościniec, ul. Wesoła 3, tel. kom. +48 602 237 832, www.piekarnia-kacper.pl
PIEKARNIA RATYŃSKI SP.J.
NASZE PIECZYWO I WYPIEKI POWSTAJĄ NA TRADYCYJNYCH RECEPTURACH WYPRACOWANYCH PRZEZ DŁUGIE LATA.
02-665 Warszawa, al. Wilanowska 364a, woj. Mazowieckie, pow. Warszawa, gm. Warszawa, tel. 22 848 33 47, tel. kom. 512 309 644, fax 22 847 68 28, e-mail: biuro@piekarniaratynski.pl, www.piekarniaratynski.pl

Cech Piekarzy w Warszawie

02-137 Warszawa
ul. Radarowa 12 a

tel. 22 868 17 05
fax 22 868 26 92

e-mail: cechpiekarzy@gmail.pl