Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP: „Jesteśmy przeciw proponowanym zapisom ustawy o handlu...

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP: „Jesteśmy przeciw proponowanym zapisom ustawy o handlu detalicznym!”

W miniony piątek, 5 lutego, w siedzibie Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP przy ul. Miodowej w Warszawie odbyło się spotkanie członków naszej organizacji, którego celem było omówienie zapisów projektu ustawy o handlu detalicznym.

Projekt ten krytycznie ocenił mecenas Filip Przybylski-Lewandowski, zwracając uwagę na jego liczne błędy, które – jeśli ustawa w proponowanym kształcie wejdzie w życie – mogą być powodem bankructw wielu firm mięsnych prowadzących własne sklepy czy sieci sklepów. Przypomnijmy, że PiS chce, aby przychód osiągnięty w poniedziałek, wtorek, środę czwartek i piątek opodatkowany był stawką 0,7 proc. do wartości 0,3 miliarda złotych i stawką 1,3 procent dla przychodu przekraczającego 0,3 miliarda złotych. Natomiast przychody osiągnięte w soboty i niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy ma być opodatkowany stawką odpowiednio 1,3 oraz 1,9 procent.

Uczestnicy zebrania wystosowali list otwarty adresowany m.in. do Prezesa Rady Ministrów, szefów instytucji rządowych, Marszałków Sejmu i Senatu, a także redakcji ogólnopolskich mediów (radia, telewizji i prasy).

W trakcie spotkania dziennikarze z Redakcji Rolnej TVP 1 przeprowadzili rozmowy z kilku jego uczestnikami, którzy wskazywali na te zapisy, które mogą być powodem drastycznego obniżenia dochodów polskich firm mięsnych, a w efekcie przyczyną bankructw wielu z nich i utratą miejsc pracy tysięcy ludzi. Wypowiedzi te zostały wyemitowane w piątkowym wydaniu Agrobiznesu.
https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/05022016-1210/23613632

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy informacji na temat ewentualnych zmian w projekcie ustawy o handlu detalicznym, która – przypominamy – w pierwszej wersji (z końca stycznia 2016 r.) skierowana była do zagranicznych sieci wielkopowierzchniowych, a w wersji z 2 lutego objęła już cały handel detaliczny, uderzając we wszystkich polskich jego uczestników. W związku z tym Zarząd SRW RP, w imieniu swoich członków, apeluje o aktywny udział w dyskusji na treścią tego projektu i przysyłanie uwag na adres e-mail: biuro@srw.org.pl

LIST OTWARTY:

jestesmy-przeciw-proponowanym-zapisom-ustawy-o-handlu-detalicznym1 jestesmy-przeciw-proponowanym-zapisom-ustawy-o-handlu-detalicznym2 jestesmy-przeciw-proponowanym-zapisom-ustawy-o-handlu-detalicznym4

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz