Sprawdzian fryzjerski dla klas I, II i III – 06.03.2016 r.

Sprawdzian fryzjerski dla klas I, II i III – 06.03.2016 r.

KUJAWSKO-POMORSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BYDGOSZCZY


W dniu 06.03.2015 r. w siedzibie Kujawsko-Pomorskie Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy odbył się półroczny sprawdzian uczniowski dla klas I, II i III w zawodzie fryzjer.
Zadania, przed jakimi stanęli uczestnicy, to wyciskanie fal na mokro, kok, upięcie fryzury z długich włosów oraz strzyżenie i modelowanie klasyczne męskie.

Pomysłodawcami oraz organizatorami kolejnego sprawdzianu był Cech Rzemiosł Różnych w Bydgoszczy, Komisja Egzaminacyjna w zawodzie fryzjer oraz Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.

konkrs-fryzjerski1 konkrs-fryzjerski3 konkrs-fryzjerski4 konkrs-fryzjerski5 konkrs-fryzjerski6Sprawdzian dał możliwość zweryfikowania umiejętności fryzjerskich młodym i zdolnym uczniom szkół zawodowych z województwa kujawsko-pomorskiego, jakie nabyli podczas nauki zawodu.

W jury zasiedli:
Komisja dla klas I: Ewelina Szpakowska, Katarzyna Waszak, Agnieszka Zaremba – Konopa

Komisja dla klas II: Maria Fischer, Zofia Kowalska, Barbara Kaczmarek

Komisja dla klas III: Elżbieta Różnańska, Anna Dornowska, Wojciech Stefanowicz.

Kryteria, według których jurorzy oceniali uczestników, obejmowały wykonanie zadań od umiejętności i poprawności zorganizowania stanowiska pracy, przez umiejętność posługiwania się narzędziami po dokładne i estetyczne uczesanie i strzyżenie.

Oprócz rywalizacji, sprawdzian pozwolił na zweryfikowanie swoich umiejętności jak również pokazał, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby na koniec nauki zdobyć tytuł czeladnika w zawodzie fryzjer.

konkrs-fryzjerski10 konkrs-fryzjerski9 konkrs-fryzjerski8 konkrs-fryzjerski7

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz