Spotkania szefowej MEN z ambasadorami– rozmowy o szkolnictwie zawodowym i sytuacji polskich...

Spotkania szefowej MEN z ambasadorami– rozmowy o szkolnictwie zawodowym i sytuacji polskich szkół w Hiszpanii

W poniedziałek, 10 kwietnia br., minister Anna Zalewska spotkała się z Ambasadorem Konfederacji Szwajcarskiej w Polsce oraz Ambasadorem RP w Hiszpanii.

Tematem spotkania z Andrejem Motylem Ambasadorem Szwajcarii w Polsce była współpraca w zakresie kształcenia zawodowego. W planowaniu zmian w systemie polskiego szkolnictwa zawodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej korzysta z doświadczeń szwajcarskich, niemieckich oraz austriackich przedsiębiorstw.

spotkania-szefowej-MEN-z-ambasadorami2

Podczas spotkania rozmawiano między innymi o możliwościach oraz korzyściach wynikających ze współpracy pracodawców ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe. Dyskutowano o tym, w jaki sposób można wzmocnić współpracę pomiędzy szkołami i przedsiębiorstwami, tak aby kwalifikacje osób wkraczających na rynek pracy w większym stopniu odpowiadały na potrzeby pracodawców.

spotkania-szefowej-MEN-z-ambasadorami3

Z kolei podczas poniedziałkowego spotkania z Marzenną Adamczyk Ambasadorem RP w Hiszpanii, szefowa MEN rozmawiała o sytuacji szkół polonijnych w tym kraju.

Pani Ambasador przedstawiła także pomysł utworzenia w jednym z liceów w Madrycie eksperymentalnej klasy dwujęzycznej. Minister Anna Zalewska zaoferowała niezbędną pomoc MEN w tym zakresie, a także udzielenie wsparcia w zakresie działań zmierzających do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz