Sesja Nadzwyczajna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Sesja Nadzwyczajna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Dziś i jutro Wielkopolskiego Rzemiosła

13 marca 2017 roku to dla rzemiosła wielkopolskiego historyczny dzień.
W Poznaniu odbyła się bowiem XXVIII Nadzwyczajna Sesja Sejmiku poświęcona rzemiosłu. Po raz pierwszy nasze środowisko mogło przed tak szczególnym gremium zaprezentować kompleksowo swój dorobek i przedstawić postulaty.

Zofia Szalczyk – Przewodniczący Sejmiku rozpoczynając obrady powitała Jerzego Bartnika – w podwójnej roli Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego i naszej Izby, Józefa Januszkiewicza Prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej, a także licznie przybyłych przedstawiciele izb i cechów z całej Wielkopolski. Na Nadzwyczajną Sesję do Poznania przyjechało też wielu samorządowców – starostów i burmistrzów oraz przedstawiciele bardzo wielu instytucji współpracujących z rzemiosłem.

Największy pracodawca i największy nauczyciel zawodu – tak w największym skrócie można opisać specjalnie przygotowaną na sesje czterdziestominutową prezentacje.
W przystępny sposób opowiadała o naszej codzienności, uświadamiała zebranym czym na co dzień zajmuje się rzemiosło. Mogliśmy zaprezentować nasze sukcesy ale także przedstawić największe bolączki środowiska. I to właśnie postulaty wielkopolskich rzemieślników – odnoszące się przede wszystkim do sfery regulacyjnej, tj. do organów państwa: Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej znalazły uznanie w uchwale jaką przyjęli radni. Radni Województwa Wielkopolskiego jednomyślnie, po przez aklamację wsparli nasze środowisko przyjmując specjalna uchwałę. Można się z nią zapoznać poniżej.

Stanowisko Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie wsparcia wielkopolskiego rzemiosła w rozwiązywaniu problemów utrudniających jego rozwój

Warto przypomnieć, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapewnia różne formy wsparcia małych przedsiębiorstw zarówno w formie dotacji bezzwrotnych, jak i poprzez wykorzystanie instrumentów finansowych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Informacje na ten temat zostały bardzo obszernie przedstawione w czasie trwania Sesji.

Sesji towarzyszyła wystawa specjalnie przygotowana w kuluarach Sali Sesyjnej prezentująca dorobek rzemiosła.

sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego2 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego3 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego4 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego5 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego6 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego7 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego8 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego9 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego10 sesja-nadzwyczajna-sejmiku-wojewodztwa-wielkopolskiego11

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz