Rzemieślnik Miesiąca – Romuald Bartosik

Rzemieślnik Miesiąca – Romuald Bartosik

Mistrz Rzemiosła w zawodzie kucharz, członek komisji egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu, Właściciel Hotelu „Muzealny” oraz Pensjonatu i „Kawiarni Muzealna” w Gołuchowie, myśliwy – prezes koła łowieckiego, mecenas sztuki, organizator i współorganizator setek imprez, konferencji, wystaw i spotkań, w tej liczbie również Wizyty Ojca Świętego – Jana Pawła II w Kaliszu w roku 1997. Dla mieszkańców Kalisza, Pleszewa i Gołuchowa oraz licznych przyjaciół z Polski i Świata-po prostu „Romek”.

Gołuchów to miejsce magiczne. Ową opinię potwierdzi każdy, kto tam był. W centrum tej niewielkiej miejscowości znajduje się jeden z największych w Europie – 162 hektarowy Zespół Zamkowo-Parkowy w którym króluje renesansowy Zamek w Gołuchowie, onegdaj własność Izabelli Czartoryskiej, wraz z bogatą kolekcją dzieł sztuki i starożytnych artefaktów przez nią zgromadzonych. Wokół Zamku -przepiękny, malowniczy park urządzony w stylu „ogrodu angielskiego”, a w nim jedyne w Polsce Muzeum Leśnictwa a także zagroda żubrów, danieli i dzików. Urodę miejsca podkreśla też z całą pewnością, wijąca się urokliwie, poprzecinana licznymi mostkami, rzeczka Trzemna, przepływająca przez cały kompleks oraz liczne zabytkowe budynki i budyneczki poutykane obficie w różnych miejscach parku.

W Zamkowej Oficynie od ponad 30 lat funkcjonuje też „Kawiarnia Muzealna” a w niej dusza i serce tego magicznego miejsca – Mistrz Rzemiosła – Romuald Bartosik.

autor: Tomasz Nalaskowski
red. naczelny portalu
Doradca Prezesa ZRP
ds. rozwoju rzemiosła

Romuald Bartosik – Gołuchów

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz