Rzemieślnicy artyści na Złoto Srebro Czas

Rzemieślnicy artyści na Złoto Srebro Czas

Praca Tomasza Gila
Polscy złotnicy, grawerzy, zegarmistrze, metaloplastycy, introligatorzy i meblarze będą prezentować swoje dokonania na stoisku Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów na targach Złoto Srebro Czas. Dlaczego warto to zobaczyć?

„To są naprawdę wyjątkowe dzieła ludzkich rąk, często jednostkowe i niepowtarzalne, a przede wszystkim piękne i profesjonalnie wykonane” – przekonuje Olga Werbeniec, prezes OCRA. Tym cenniejsze, że większość zawodów zaliczanych do rzemiosła artystycznego to obecnie zawody ginące. To konsekwencje zmian, jakie dokonały się na rynku w ostatnich dwóch dziesięcioleciach: rzemieślnicy nie są w stanie konkurować z tańszymi wyrobami masowymi.
Na szczęście nadeszły lepsze czasy dla rzemiosła. „Klienci zdają się już mieć dość tej powszechnej unifikacji i bylejakości, coraz częściej szukają wyrobów jednostkowych, skrojonych na indywidualną miarę, doceniają też profesjonalizm i solidną pracę ręczną. Cena przestaje być głównym kryterium. Najważniejsza jest jakość i unikalność” – wyjaśnia pani prezes.

Po raz kolejny na Złoto Srebro Czas polscy rzemieślnicy artyści będą mieli możliwość zaprezentowania swoich wyjątkowych umiejętności na stoisku OCRA. Miłośnicy pracy ręcznej i talentów rzemieślników wykonujących przedmioty o wysokich walorach użytkowych i estetycznych będą mogli oglądać m.in. biżuterię i inne przedmioty z metali szlachetnych, hafty, ozdobne oprawy książek, galanterię skórzaną oraz meble artystyczne i wyroby wyposażenia wnętrz. A to wszystko wykonane ręcznie, przy użyciu nierzadko unikalnych technik – piękne i wyjątkowe.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz