„Rzeczpospolita”: Paragraf na każdą firmę

„Rzeczpospolita”: Paragraf na każdą firmę

We wtorek (13 czerwca) wchodzą w życie nowe przepisy o systemie ubezpieczeń społecznych, ułatwiające urzędnikom ZUS-u walkę z nieuczciwym outsourcingiem pracowniczym. Najwięcej obaw odnoszących się do nowelizacji, mają pracodawcy, którzy w latach ubiegłych nie płacili składek od przychodu zleceniobiorcy będącego jednocześnie zatrudnionym i ubezpieczonym w innej firmie. Wśród pracodawców panuje przekonanie, że ZUS będzie nadużywał przepisów, ponieważ są one sformułowane zbyt ogólne.

W związku ze zmianami w ustawie, we wtorek do premier Beaty Szydło ma trafić list wystosowany przez szefów Związku Rzemiosła Polskiego, BCC, Konfederacji Lewiatan i Pracodawców RP. Przedsiębiorcy apelują w nim do szefowej rządu o pilną nowelizację przepisów, które dają urzędnikom ZUS zbyt duże ich zdaniem uprawnienia. – podaje dziennik „Rzeczpospolita”.

ZUS przekonuje pracodawców, że wchodzące w życie przepisy będą wykorzystywane jedynie w uzasadnionych przypadkach. W odniesieniu do umów na zlecenie zawieranych przed laty zasady nie zmienią się.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz