Puls Biznesu: Apel Prezesa ZRP o stawkę 0,1% dla wędliniarzy

Puls Biznesu: Apel Prezesa ZRP o stawkę 0,1% dla wędliniarzy

W skali podatku od handlu powinna znaleźć się jeszcze jedna stawka, w wysokości zaledwie 0,1 proc. — apeluje Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP).

W wystąpieniu do ministra finansów (MF) Jerzy Bartnik, prezes związku proponuje wprowadzenie dodatkowego przedziału skali z taką niską stawką w przypadku przychodów od 18 do 100 mln zł rocznie. Projektowana ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej, skierowana do konsultacji, przewiduje dwa progi przychodu — do 300 mln zł ze stawką 0,7 proc. i ponad 300 mln zł ze stawką 1,3 proc. od nadwyżki przychodu z pierwszego przedziału – podaje „Puls Biznesu”.

Dziennik przytacza, że w ocenie ZRP 0,7 proc. skala jest dla branży przetwórstwa mięsnego, a także spożywczego z siecią zakładowych sklepów zbyt dużym ciężarem do udźwignięcia. Jerzy Bartnik przytacza wyliczenia przedstawione przez jej przedstawicieli. Przychody ze sprzedaży detalicznej małej firmy z tej branży sięgają ok. 22,5 mln zł rocznie. Podatek według proponowanej przez ZRP skali (powyżej 18 mln proc. Taką niewielką rentowność mają średnie firmy przetwórstwa mięsnego z własną siecią sklepów.
pb.pl
Iwona Jackowska

Więcej: LINK

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz