Przedstawiciele Handwerkskammer Braunschweig-Lüneburg-Stade z wizytą w Izbie

Przedstawiciele Handwerkskammer Braunschweig-Lüneburg-Stade z wizytą w Izbie

DOLNOŚLĄSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA WE WROCŁAWIU


W dniu 2 sierpnia 2016 roku, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza gościła przedstawicieli Izby Rzemieślniczej z Brunszwiku, nowo wybranego prezesa Izby Pana Detlefa Bade, dyrektora Izby Echarda Sudmeyera i Panią Natalię Marszall specjalistę ds. projektów unijnych.

Ze strony Dolnośląskiej Izby w spotkaniu uczestniczyli Panowie – Prezes Izby Zbigniew Ładziński, Wiceprezes Zygmunt Rzucidło, Jan Kamiński – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Kierownik Wydziału Oświaty Krzysztof Piłat oraz Pani Agnieszka Wilk Specjalista Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej. Spotkanie z przedstawicielami Izby z Brunszwiku odbyło się w siedzibie Dolnośląskiej Izby. Na tę okazję cukiernia Pana Siemionki przygotowała tort z motywem flag polskiej i niemieckiej. Niemieccy goście zaskoczyli nas pozytywnie wpiętymi w klapy marynarek odznakami również zawierającymi motyw flag polskiej i niemieckiej. Wymieniliśmy najnowszą wiedzę na tematy związane z funkcjonowaniem obu Izb oraz szerzej na temat szkolnictwa zawodowego w Polsce i w Niemczech. Prezes Izby podziekował osobiście gościom za wspaniałą opiekę nad naszymi stazystami którzy w ramach projektu „Nauka rzemiosła w Europie odbywali w ubiegłym roku praktyki w niemieckich zakładach rzemieślniczych.

Zadeklarowaliśmy chęć odnowienia porozumienia o współpracy z 2009 roku. To było jednym z celów wizyty niemieckich gości. Po spotkaniu goście z przewodniczką udali się na zwiedzanie Wrocławia.

przedstawiciele-handwerkskammer-braunschweig-Luneburg-Stade2 przedstawiciele-handwerkskammer-braunschweig-Luneburg-Stade3 przedstawiciele-handwerkskammer-braunschweig-Luneburg-Stade4 przedstawiciele-handwerkskammer-braunschweig-Luneburg-Stade5 przedstawiciele-handwerkskammer-braunschweig-Luneburg-Stade6 przedstawiciele-handwerkskammer-braunschweig-Luneburg-Stade7

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz