Polscy Rzemieślnicy we Francji – informacje o projekcie

Polscy Rzemieślnicy we Francji – informacje o projekcie

IZBA RZEMIEŚLNICZA ORAZ MAŁEJ I ŚREDNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KATOWICACH


„UCZYMY SIĘ O NAJLEPSZYCH – POLSCY RZEMIEŚLNICY WE FRANCJI”

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Katowicach zakończył realizację projektu „UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH – POLSCY RZEMIEŚLNICY WE FRANCJI”.

Projekt katowickiego Cechu jako jedyny z organizacji rzemieślniczych w Polsce, otrzymał dofinansowanie w ramach projektu ERASMUS+ 2015, co jest niewątpliwym prestiżem dla całego środowiska.

Projekt realizowany przez katowicki Cech Rzemiosł Różnych w partnerstwie z Izbą Rzemiosła w Rennes (Francja) i przy współpracy Śląskiego Cechu Rzeźników i Wędliniarzy w Katowicach trwał od 01 czerwca 2015 roku do 31 maja 2016 roku.

W ramach realizacji projektu 30-osobwa grupa rzemieślników, zrzeszonych w Cechach biorących udział w projekcie, z branży fryzjerskiej, motoryzacyjnej i wędliniarskiej (właścicieli, współwłaścicieli, pracowników firm rzemieślniczych) oraz pracowników Cechów, wyjechała w listopadzie 2015 roku na tygodniowe szkolenie kadry do Rennes we Francji. W trakcie pobytu uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem francuskich struktur rzemieślniczych, poprzez wizytę w Izbie Rzemiosła, odwiedzili także szkoły rzemieślnicze prowadzone przez Izbę w Rennes oraz mieli niepowtarzalną okazję odwiedzenia zakładów rzemieślniczych swoich francuskich, branżowych odpowiedników, gdzie bezpośrednio zapoznali się z wyposażeniem zakładów i pracą na stanowisku w danym zawodzie.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZAŁĄCZNIKAMI:

userfiles/informacja o projekcie-ewaluacja.pdf

/userfiles/RENNES’2015-FRYZJERZY.pdf

/userfiles/RENNES’2015-MOTO.pdf

/userfiles/RENNES’2015-WĘDLINIARZE.pdf

/userfiles/RENNES’2015-PODSUMOWANIE WYJAZDU.pdf

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz