Podatek handlowy wymaga poprawek

Podatek handlowy wymaga poprawek

Związek Rzemiosła Polskiego wystosował kolejne stanowisko w sprawie projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Zwraca w nim uwagę na nieprecyzyjne ustalenie zasad opodatkowania tym podatkiem, mogące powodować wątpliwości i być przyczyną sporów z organami skarbowymi.

Prezes ZRP Jerzy Bartnik ponawiając o wprowadzenie niższej stawki podatku w dolnym szczeblu skali podatku progresywnego przytacza przykład przedsiębiorców z branży przetwórstwa mięsnego i spożywczego, prowadzących sprzedaż swoich wyrobów we własnej sieci handlowej, dla których proponowane zmiany byłyby najbardziej odczuwalne.

Ponadto Związek Rzemiosła Polskiego zgłosił dodatkową uwagę do jednego z artykułów ustawy o doprecyzowanie, że chodzi w nim o kwoty rocznego przychodu. Obecne zapisy mogą bowiem skutkować tym, że podmioty osiągające rocznie te same obroty nie będą opodatkowane na tych samych zasadach.

P.S. W dniu 10.02.2016 projekt ponownie, po ostrej krytyce podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego wrócił do ministerstwa finansów do dopracowania. Rząd chce po raz kolejny wysłuchać wszystkich stron. Zastrzeżenia do projektu zgłosiła także Komisja Europejska (KE), która wskazuje, że pomysł progresywnych stawek jest niezgodny z prawem unijnym.

podatek-handlowy-wymaga-poprawek podatek-handlowy-wymaga-poprawek2 podatek-handlowy-wymaga-poprawek3

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz