Pierwszy raz w Polsce!

Pierwszy raz w Polsce!

fot. Marzena Rutkowska-Kalisz

26 października rozpoczął się egzamin w zawodzie mechanik motocyklowy!

Na tę chwilę – jak sam mówi – Zbigniew Kopras czekał ponad 8 lat! Dzisiaj w jego Zakładzie Mechaniki Pojazdowej i Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, w podpoznańskim Fijałkowie odbył się pierwszy w Polsce egzamin praktyczny w zawodzie mechanik motocyklowy. O tytuł mistrza starało się czterech mechaników, jeden mechanik przystąpił do egzaminu o tytuł czeladnika. Egzamin odbywa się w sali specjalnie przygotowanej dla mechaników motocyklowych.


Przypomnijmy, że starania o uznanie tego działu mechaniki pojazdowej jako osobnego zawodu trwały bardzo długo. …”Na ulicach jest coraz więcej motocykli, natomiast nie ma fachowców, którzy te niezwykle skomplikowane i szybkie środki transportu mogliby naprawiać. Postanowiliśmy więc działać”… – mówi Dyrektor Tomasz Wika.

Doprowadzenie do utworzenia osobnego, szkolnego zawodu to efekt wieloletnich starań nie tylko grupy zapaleńców ze Zbigniewem Koprasem na czele, ale także naszej Izby i posła na Sejm RP Jacka Tomczaka.
We wrześniu tego roku w Zespole Szkół Budowlanych w Poznaniu naukę rozpoczęli pierwsi uczniowie. A dziś pierwsi pasjonaci motocykli rozpoczęli potwierdzanie swoich umiejętności zawodowych. W czwartek czeka ich jeszcze egzamin teoretyczny. Najważniejsze, że meta jest coraz bliżej, a potem jako mistrzowie będą mogli szkolić kolejnych specjalistów.

Marzena Rutkowska-Kalisz

Zapraszamy na film

pierwszy-raz-w-polsce2
fot. Marzena Rutkowska-Kalisz
pierwszy-raz-w-polsce3
fot. Marzena Rutkowska-Kalisz
pierwszy-raz-w-polsce4
fot. Marzena Rutkowska-Kalisz
pierwszy-raz-w-polsce5
fot. Marzena Rutkowska-Kalisz
pierwszy-raz-w-polsce6
fot. Marzena Rutkowska-Kalisz

 

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz