Ograniczeniom zagrożeń zawodowych. Konferencja we wrześniu

Ograniczeniom zagrożeń zawodowych. Konferencja we wrześniu

W pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu (13-16 września br.) odbędzie się konferencja Państwowej Inspekcji Pracy poświęcona „Ograniczeniom zagrożeń zawodowych w zakładach produkujących wyroby tartaczne i wyroby z drewna”.

To pierwsze wydarzenie z rozpoczynającej się trzyletniej (2016-2018), prewencyjno-kontrolnej kampanii PIP „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”.

Tematyka obejmie:

  • zagrożenia w zakładach produkujących wyroby z drewna na podstawie wypadków przy obsłudze maszyn, zbadanych przez inspektorów pracy (studium przypadku),
  • wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna (przedstawiciel producentów),
  • metody ograniczania narażenia na czynniki szkodliwe pracowników tartaków i stolarni,
  • dofinansowanie pracodawców na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy (przedstawiciel ZUS).

Przygotowane też będzie stoisko PIP, na którym odbędą się pokazy bezpiecznej obsługi maszyn do obróbki drewna i promocję nowej kampanii PIP. Udzielane będą porady dotyczące bezpiecznej pracy z maszynami do obróbki drewna i informacje dla pracodawców zainteresowanych programem prewencyjnym będącym elementem tej kampanii.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenie udziału w konferencji na adres inspekcja@poznan.pip.gov.pl wpisując nazwę zakładu, imię i nazwisko oraz podając w tytule „Konferencja”.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz