Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów “Bursztynowe Rzemiosło” na AMBERIF 2017

Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów “Bursztynowe Rzemiosło” na AMBERIF 2017

Komisja Branżowa Złotników i Jubilerów Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Złotników i Jubilerów ”Bursztynowe Rzemiosło”, który odbędzie się podczas targów Amberif’ 2017. Wydarzenie odbywa się w dniach 22-25 marca 2017 r.

Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego, kreowanie autorskiego wzornictwa tworzonego zgodnie z indywidualnymi potrzebami, promocja biżuterii i wyrobów złotniczych wykonanych z wykorzystaniem „Bałtyckiego Złota” – bursztynu.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
– Juniorzy – udział w konkursie mogą wziąć młodzi złotnicy w wieku do 22 lat uczący się lub rozpoczynający pracę w zawodzie złotnika. Zmagać się będą w temacie: „Bursztyn dla hipsterki-hipstera”;
– Seniorzy – udział w konkursie mogą wziąć osoby wykonujące zawód złotnika lub bursztynnika, posiadające potwierdzone kwalifikacje zawodowe. Uczestnicy tej kategorii maja dwa tematy do wyboru: „Herb Gdańska” -przedmiot użytkowy, wykonany metodą tradycyjną (z użyciem bursztynu) i „Herb Gdańska” – biżuteria wykonana techniką tradycyjną (z użyciem bursztynu).

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz