Odnieś sukces zawodowo. Konferencja EDUinspiracje w Poznaniu

Odnieś sukces zawodowo. Konferencja EDUinspiracje w Poznaniu

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zapraszaja na konferencje, która odbędzie się 6 czerwca w Poznaniu. Czy zawody takie jak krawiec, introligator, dekarz to w dzisiejszych czasach przeżytek? Dlaczego pracodawcy mówią, że mają trudności z rekrutacją wykwalifikowanych pracowników, gdy bezrobocie jest najniższe od 1992 roku? Jak kształcić młodzież, aby sprostała oczekiwaniom pracodawców? Na te pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy konferencji EDUinspiracje Zawodowo.

Spotkanie adresowane jest do nauczycieli kształcenia zawodowego, osób prowadzących szkolenia, specjalistów w przedsiębiorstwach, przedstawicieli kształcenia zawodowego oraz wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak ofertę edukacyjną dostosować do potrzeb rynku pracy oraz ułatwić młodym osobom start w dorosłe życie.

Zagadnienia te zostaną kompleksowo omówione podczas dwóch interesujących sesji tematycznych, które poprowadzą przedstawiciele FRSE, ORE oraz PARP. Wspólnie z uczestnikami poszczególnych paneli eksperci będą zastanawiać się, w jaki sposób szkoły powinny nawiązać współpracę z biznesem, jak odkrywać talenty wśród uczniów oraz jak kształtować kompetencje przyszłych pracowników.

W trakcie konferencji odbędą się także dwie debaty eksperckie. Pierwsza dotyczyć będzie dopasowywania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, a druga dialogu edukacji z biznesem.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie EDUinspiracje konferencje.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz