NOWY KONKURS DLA RZEMIEŚLNIKÓW ARTYSTÓW I PROJEKTANTÓW BIŻUTERII

NOWY KONKURS DLA RZEMIEŚLNIKÓW ARTYSTÓW I PROJEKTANTÓW BIŻUTERII

Mistrz Złota, Mistrz Srebra, Mistrz Czasu i Mistrz Przestrzeni 3D – to kategorie nowego konkursu, który od najbliższej edycji będzie towarzyszył targom Złoto Srebro Czas. Jest on adresowany zarówno do rzemieślników artystów, jak i projektantów biżuterii.

Skąd pomysł, by dedykować tym obydwu grupom jeden konkurs? „Rzemieślnik-artysta nie stworzy dobrej pracy bez ciekawego pomysłu, a dobry projektant musi mieć opanowane rzemiosło jubilerskie. Tak więc te dwie grupy zawodowe są ze sobą mocno związane. Trzecia to zegarmistrzowie, którzy nie tylko potrafią obłaskawić materię, ale również i czas” – mówi Olga Werbeniec, prezes Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów, który wraz z Międzynarodowym Centrum Targowym jest organizatorem konkursu.

Konkurs skierowany jest do jubilerów, złotników i zegarmistrzów zajmujących się tworzeniem wyrobów autorskich lub konserwacją i renowacją wyrobów zabytkowych oraz do projektantów biżuterii tworzących w technice 3D. Będzie się odbywał raz w roku, a jego wyniki będą ogłaszane na targach Złoto Srebro Czas w Warszawie. Temat tegorocznej, pierwszej edycji brzmi „Zmiana”. Prace należy zgłaszać do 10 września br., do biura organizatora targów Złoto Srebro Czas. Oceni je Kapituła Konkursu – składająca się z wykładowców akademickich, autorytetów naukowych oraz złotników o niekwestionowanych osiągnięciach – dokonując trzech równorzędnych nominacji w każdej kategorii. Ostatecznego wyboru dokona publiczność, która będzie mogła głosować na nominowane prace od 12 września na specjalnie w tym celu utworzonym profilu na facebooku. Laureaci – oprócz okolicznościowych dyplomów i medali – otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Uroczystość wręczenia nagród obędzie się 2 października podczas Wieczoru Wystawców.

Wierzymy, że dzięki temu konkursowi uda nam się stworzyć nowoczesny wizerunek rzemieślnika artysty jako człowieka o ponadprzeciętnych zdolnościach warsztatowych, ale też wyróżniającego się poczuciem estetyki i wysokim poziomem designu. Zapraszamy do udziału w konkursie.

tekst: Anna Sado www.zlotosrebroczas.com

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz