Kaliska Noc Zawodowców

Kaliska Noc Zawodowców

5 października odbyła się w Kaliszu „Noc zawodowców” czyli spotkanie z zawodami rzemieślniczymi w formie gry miejskiej. Wybrane firmy (członkowie Cechu) z terenu miasta gościły w swoich progach uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zmierzyli się z wyznaczonymi zadaniami. Uczestnicy pomiędzy poszczególnymi punktami będą poruszać się jedynie autobusami, rowerami lub pieszo.

O godz. 18 z siedziby Cechu Rzemiosł Różnych na ul. Częstochowskiej, następnie trasa wiodła przed 6 punktów kontrolnych a meta umieszczona była w Szkole Zawodowej na ul. Wąskiej, gdzie na 180 uczestników czekały nagrody i poczęstunek przygotowany przez zaprzyjaźnioną firmę Bu’a Caffe- catering nieszablonowy. Inicjatorem wydarzenia było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego a honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak. Patronat medialny nad kaliskim wydaniem Nocy Zawodowców objęli: Radio Eska, portal faktykaliskie.pl oraz Magazyn Miejski.

Drużyny 6 osobowe miały za zadanie w 6 punktach kontrolnych wykonać różne zadania, po których otrzymywali naklejkę na planszę do gry. Punktami kontrolnymi były zakłady rzemieślnicze: salony fryzjerskie (ANKA i CRAZY HAIR), cukiernik (CUKIERNIA DZIADKA ROCHA), piekarnia (OLSZYNA), fotograf (FOTO-RYŚ) i warsztat samochodowy (BOSCH SERVICE CAŁKA). Przykładowe zadania to: diagnostyka pojazdów, pompowanie koła, nakładanie nadzienia na ciastka, wyrabianie ciasta, kształtowanie chleba, wykonywanie zdjęcia grupowego, czesanie „dobierańca”, czy nakładanie wałków na włosy. Każda drużyna otrzymała w pakiecie startowym bilety, płaszcze przeciwdeszczowe, napoje, słodkie batoniki, plansze do gry wraz z instrukcją oraz identyfikatory. Zaangażowanie młodzieży było niesamowite.
10 pierwszych drużyn, które w najszybszym czasie wykonały wszystkie zadania otrzymały nagrody w postaci smartwatch’y i torby z gadżetami, a pozostali uczestnicy upominki.

LISTA ZWYCIĘZCÓW:

  • 1. Drużyna NIESAMOWITA PIĄTKA – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie (oddział gimnazjalny)
  • 2. Drużyna KOKANKI – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kokaninie
  • 3. Drużyna METEUSZ TEAM – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie (oddział gimnazjalny)
  • 4. Drużyna GUMISIE – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie
  • 5. Drużyna DRUŻYNA NR 2 – Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku
  • 6. Drużyna SZYBCY I WŚCIEKLI – Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu
  • 7. Drużyna ARTYŚCI – Szkoła Podstawowa nr 11 im. W. Bogusławskiego w Kaliszu
  • 8. Drużyna KINDER MAFIA – Szkoła Podstawowa w Szczytnikach
  • 9. Drużyna SZCZYPIORNIAKI – Szkoła Podstawowa nr 21 w Kaliszu
  • 10. Drużyna PUSZYSTE LAMY – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie

Nagrody wręczyła Pani Marszałek Marzena Wodzińska oraz Członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu, skąd był start gry.

„Dziś każdy jest wygrany. To, czy ktoś przybiegł na metę pierwszy, piąty, czy ostatni nie ma dziś znaczenia. Dla mnie największe znaczenie ma to, że jesteście ludźmi zaangażowanymi, że Wam się chce, że to co robicie – robicie to z pasją. W głowie macie cel i jego realizację, a dziś pokazaliście, że potraficie swoje cele osiągać.” – mówiła Marzena Wodzińska, dziękując jednocześnie wszystkim nauczycielom, rodzicom i opiekunom, zaangażowanym w akcję.

Było mnóstwo emocji i entuzjazmu. Wiemy na pewno, że to dopiero początek zawodowej przygody, jaką chcemy regularnie organizować dla dzieci i młodzieży z całego subregionu kaliskiego. Wydarzenie jest owocem udanej współpracy jaką nasz Cech nawiązał i pragnie rozwijać wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego i Zespołem Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu.

ZDJĘCIA

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz