Najwyższe odznaczenie Izby – wręczone – Kordzik WIR 2017

Najwyższe odznaczenie Izby – wręczone – Kordzik WIR 2017

‌WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU


Tradycyjnie już, w pierwszej części Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Izby honorowani są wybitni rzemieślnicy, przedstawiciele życia społeczno-gospodarczego i politycznego oraz pracownicy.

Wręczenie Kordzików WIR najważniejszego odznaczenia Izby jest ukoronowaniem wielu lat pracy na rzecz rzemiosła, lokalnych społeczności i …okazją do wielu wzruszeń.

Oto tegoroczni odznaczeni:
KORDZIK WIR:

W kategorii byli członkowie Rady Izby:

 1. Bogdan Bonusiak – tapicer, członek Rady Izby w latach 2006-2017, przedstawiciel Związku Rzemieślników Cechowych w Kaliszu.
 2. Bogdan Nowacki – stolarz, członek Rady Izby w latach 1994-2002, cechmistrz Cechu Stolarzy Swarzędzkich w latach 1993-2011. Prowadzi firmę rodzinną wyszkolił ponad
  20 uczniów.

W kategorii wybitni przedstawiciele życia społeczno-gospodarczego i politycznego:

 1. Henryk Stokłosa – na wniosek CRR w Pile, którego jest członkiem.
  Prowadzi działalność gospodarczą od 1982 roku. Firma „Farmutil HS” jest jedną
  z największych w Polsce firm branży rolno-spożywczej. Pan Henryk działa społecznie
  i charytatywnie.

W kategorii rzemieślnicy:

 1. Eugeniusz Kruk – monter instalacji i urządzeń sanitarnych, członek CRR w Śmiglu. Od 17 lat prowadzi swoją działalność. Wyszkolił wielu uczniów, którzy prowadzą już swoją działalność. Aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz lokalnego środowiska rzemieślniczego oraz angażuje się w sprawy społeczne śmigielskiego społeczeństwa.
 2. Władysław Pajchrowski – mistrz ślusarstwa, członek Cechu Ślusarzy i Rzemiosł Pokrewnych w Poznaniu. Propagator rzemiosła, świetny fachowiec w produkcji sprężyn. Ceniony, wzorowy i godny zaufania rzemieślnik.
 3. Edmund Kaczmarek – członek zarządu CRR w Chodzieży. Od wielu lat świadczy usługi
  w branży instalacji sieci sanitarnej i gazowej. Aktywny działacz społeczny, propagator, promotor środowiska rzemieślniczego. W 2014 został laureatem „Super Piątki” w plebiscycie „Wspaniali 2013” orgaznizowanym przez Powiat Chodzieski.
 4. Aleksander Leciejewski – ślusarz, członek CRR w Lesznie. Członek komisji egzaminacyjnej
  w zawodzie ślusarz. Szkoleniowiec i wychowawca młodej kadry uczniów rzemiosła do dnia dzisiejszego. Ceniony rzemieślnik oraz wykonawca usług w swojej branży.
 5. Paweł Czarnecki – stolarz, członek Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Grodzisku Wielkopolskim. To solidny i rzetelny fachowiec, który współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Uhonorowany wieloma odznaczeniami rzemieślniczymi.
 6. Antoni Sulka – od 20 lat członek Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Rogoźnie. Od 52 lat mistrz w zawodzie grabarz skór. Bierze czynny udział w życiu cechu i życiu społecznym.
 7. Józef Smolarek – członek zarządu CRR w Zbąszyniu. Od 1977 roku prowadzi firmę murarską. Organizator wielu prac społecznych w regionie. Założyciel Klubu Sportowego w Przyprostni.
 8. Henryk Dłużewski – emerytowany członek CRR w Nowym Tomyślu. Firmę krawiecką prowadził ponad 50 lat. Aktywny działacz samorządu gospodarczego, OSP i Rady Miejskiej w Lwówku. Inicjator budowy hali widowiskowej w Lwówku.
 9. Henryk Tadych – członek CRR w Złotowie i Spółdzielni Rzemieślniczej Krajna w Złotowie od 1970 r. Za swoja działalność otrzymał wiele odznaczeń. Ceniony fachowiec i nauczyciel. Wyszkolił wielu czeladników w zawodzie dekarz.
 10. Adam Sobczak – mistrz cukierniczy, od 1979 r. członek Cech Cukierników i Piekarzy
  w Poznaniu. Bierze czynny udział w życiu cechu oraz wystawach cukierniczych. Organizator Mistrzostw Cukierników w tenisie ziemnym. Od 2 lat czynnie działa w Zarządzie Cechu.

W kategorii pracownicy:

 1. Leszek Stoiński – kierownik biura CRR w Rawiczu. Specjalista w sprawach BHP i PPOŻ. Obsługuje wielu zakładach rzemieślniczych w zakresie bezpieczeństwa pracy. Angażuje się w pracę w organizacjach rzemieślniczych.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz