Najlepsi młodzi cukiernicy w Wielkopolsce

Najlepsi młodzi cukiernicy w Wielkopolsce

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA
W POZNANIU


Słodki konkurs we Wrześni

12.01 2016 w ZSZ nr 2 we Wrześni odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego i Piekarniczego. Uczestnicy konkursu mieli zadanie wykonać tort jednopiętrowy, dwa rodzaje ciastek bankietowych, figurki marcepanowe i napis okolicznościowy z czekolady. Na wykonanie zadania praktycznego mieli 5 godz. Oprócz tego rozwiązywali test teoretyczny. W turnieju wzięło udział 17 uczestników z 9 szkół całego województwa.

Zwyciężył Bartłomiej Lisiak z Cukierni Piotr Lisiak w Poniecu, który uczy się w Zespole Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie. Dwoje innych uczniów tej szkoły uplasowało się w pierwszej dziesiątce.

najlepsi-mlodzi-cukiernicy-w-wielkopolsce2 najlepsi-mlodzi-cukiernicy-w-wielkopolsce3

Organizatorzy i sponsorzy konkursu nagrodzili uczestników, również wspaniałymi nagrodami rzeczowymi, a pierwsze miejsce także szkoleniami zawodowymi.

Bartek będzie walczył w kwietniu o tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik” w etapie finałowym turnieju we Wrocławiu. Przed naszymi „młodymi fachowcami” jeszcze jeden sprawdzian – Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu.
Gratulujemy zwycięzcom!!!!! Życzymy dalszych sukcesów.

Monika Lewandowska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz