Mamy mistrza świata wśród młodych talentów fryzjerstwa

Mamy mistrza świata wśród młodych talentów fryzjerstwa

Wspaniały sukces odniósł ostatnio Mateusz Milejski, młody stylista z Salonu Fryzjerskiego pani Jolanty Buczyńskiej w Bielawie, członka Cechu Rzemiosł Różnych w Dzierżoniowie. Został on bowiem mistrzem świata w zorganizowanym w Brukseli konkursie młodych talentów fryzjerstwa „Style Masters Young Talent 2017”.

Prezes naszej Izby Zbigniew Ładziński złożył z tego powodu zarówno Mateuszowi jak i Jego mistrzyni pani Jolancie serdeczne okolicznościowe gratulacje. Uczynił to wspólnie ze Starszą Cechu Grażyną Kotasek w siedzibie bielawskiego salonu w obecności nie tylko całej załogi, ale i kilkunastu obecnych w tym czasie klientek. Większość z nich oczekiwała właśnie na „dostanie się” na fotel Mateusza.

Zabierając głos w czasie tego niecodziennego spotkania, prezes Zbigniew Ładziński w imieniu Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i swoim własnym podkreślił:

– Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że tu dzisiaj przyjechałem, by docenić i uszanować zarówno naszego młodego ucznia, mistrza świata jak i jego promotorkę, mistrzynię wielce zasłużoną w kształceniu młodych adeptów fryzjerstwa.

– Gratuluję Ci Mateuszu tego wspaniałego sukcesu, widać, że jesteś odważnym młodym człowiekiem. I życie, a przede wszystkim kariera w tym zawodzie, jest po prostu przed tobą!

Zwracając się do pani Jolanty prezes stwierdził, że „możemy się szczycić i być dumni z faktu, że mamy takich wspaniałych mistrzów, którzy tak jak właśnie pani przykładają wielką wagę, wiele pracy do kształcenia uczniów. Prezes dodał, że to fantastyczne osiągniecie jest także docenieniem, wyróżnieniem dla wszystkich ponad 5 tys. członków Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i 37 zrzeszonych w niej Cechów, a szczególnie znaczenia, jakie przywiązujemy do kształcenia uczniów.

Swojej radości z tego niecodziennego spotkania nie ukrywała pani Jolanta Buczyńska. – Same moje łzy zarówno dzisiaj jak i w momencie ogłaszania w Brukseli wyników konkursu świadczą o moim wielkim wzruszeniu i zadowoleniu. a Mateusz jest bardzo zdolny, ma ogromny talent. Jeśli tego nie zmarnuje, to na pewno będzie super!

mamy-mistrza-swiata-wsrod-mlodych-talentow-fryzjerstwa2mamy-mistrza-swiata-wsrod-mlodych-talentow-fryzjerstwa3

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz