„Lodołamacze” dla dolnośląskich rzemieślników

„Lodołamacze” dla dolnośląskich rzemieślników

DOLNOŚLĄSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA WE WROCŁAWIU


Już po raz dziesiąty w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się Gala Regionalnego Etapu Dolnośląsko-Opolskiego Konkursu „Lodołamacze 2016” zorganizowana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Wyróżnieniem tym nagradzane są osoby, firmy, instytucje angażujące się w szczególny sposób w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

Wśród laureatów czołowych miejsc byli także przedstawiciele dolnośląskiego rzemiosła. W kategorii „Otwarty Rynek” pierwsze miejsce zdobyła „Grupa Ładziński – Zakłady Metalowe” z Jeleniej Góry. Od ponad 40 lat jest ona producentem konstrukcji stalowych dla kontrahentów z Polski i wielu krajów europejskich. Gwarantem jej licznych osiągnięć i wyróżnień jest wysoko wykwalifikowana załoga, wśród której dużą wagę przywiązuje się do zatrudniania osób niepełnosprawnych – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracowników niepełnosprawnych. Staramy się ich doceniać, nie traktując jednocześnie inaczej od pozostałej części załogi. Zauważamy, że przy takim podejściu oni po prostu utożsamiają się z firmą. Często słyszymy od Nich „To jest nasza firma” – powiedział w czasie uroczystości drżącym ze wzruszenia głosem Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej który wraz z synem Przemysławem prowadzi tą znaną jeleniogórską firmę, angażującą się także szeroko w różne inicjatywy kościelne, charytatywne podejmowane przez tamtejsze wspólnoty parafialne, a przede wszystkim p.w. Matki Bożej Miłosierdzia, na terenie której mieszkają jej właściciele. Drugie miejsce i srebrny medal przypadły w tej kategorii znanej wrocławskiej piekarni kierowanej przez Stanisława Kibało, starszego Cechu Rzemiosł Spożywczych; na ok. 40 pracowników 13 to osoby niepełnosprawne.

Honorowy tytuł i statuetkę „Lodołamacza Specalnego” otrzymał w tym roku ordynariusz diecezji świdnickiej j ks. bp. Ignacy Dec, przyjaciel środowiska rzemieślniczego zrzeszonego w cechach w: Wałbrzychu, Świdnicy, Dzierżoniowie, Ząbkowicach Śląskich. W uzasadnieniu podkreślono m.in., że Ksiądz Biskup już wcześniej jako wieloletni rektor wrocławskich uczelni katolickich organizował zarówno dla kleryków, duchowieństwa posługującego obecnie także na terenie całej Metropolii Wrocławskiej różnego rodzaju przedsięwzięcia ukazujące, że osoby niepełnosprawne są takie same, niczym nie różnią się od ludzi pełnosprawnych. Zachęcał również rzemieślników do stwarzania w ich zakładach pracy takich warunków, aby mogły być one zatrudniane w tych placówkach.

„Lodołamacze” wręczał m.in. wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. W swoim wystąpieniu stwierdził On m.in., że pomagać należy zawsze i wszędzie, czego uczy nas chociażby wyniesiona ostatnio na Ołtarze św. Matka Teresa z Kalkuty.

– Nie ma takiej sytuacji, aby ktoś nie potrzebował wsparcia. Gotowość niesienia pomocy powinna być kanonem postawy współczesnego człowieka odwołującego się do wartości chrześcijańskich – stwierdził wojewoda P. Hreniak.

Serdecznie gratulujemy naszemu prezesowi Zbigniewowi Ładzińskiemu zdobycia tegorocznego „ Lodołamacza” i Stanisławowi Kibale uzyskania drugiej lokaty!

lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow1 lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow8 lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow7 lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow6 lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow5 lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow4 lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow3 lodołamacze-dla-dolnoslaskich-rzemieslnikow2

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz