Kształcenie praktyczne wobec rynku pracy – konferencja z udziałem Teresy Wargockiej

Kształcenie praktyczne wobec rynku pracy – konferencja z udziałem Teresy Wargockiej

Fot. Remigiusz Woźniak

– Uczniowie zaczynają doceniać szkoły zawodowe – powiedziała w poniedziałek wiceminister edukacji.

Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN wzięła udział w konferencji „Centra Kształcenia Praktycznego wobec dobrej zmiany w edukacji dla rynku pracy”, która odbyło się w Starachowicach.

W swoim wystąpieniu wiceminister edukacji podkreśliła, że podczas trwającej debaty oświatowej, szkolnictwo zawodowe jest jednym z czterech wiodących tematów. Jej zdaniem dyskusja o edukacji zawodowej szczególnie dotyczy próby wypracowania koncepcji ściślejszej współpracy szkół z pracodawcami. W opinii wiceminister edukacji rozwój szkolnictwa zawodowego powinien być związany również z planem zrównoważonego rozwoju gospodarczego.

– Szkolnictwo zawodowe to przyszłość polskiej gospodarki – promuje ideę podniesienia roli szkół zawodowych, jako recepty na walkę z bezrobociem, szczególnie wśród ludzi młodych – powiedziała wiceminister Teresa Wargocka.

Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali także o znaczeniu kształcenia praktycznego z punktu widzenia pracodawców oraz doradztwie zawodowym jako ważnym elemencie planowania kariery zawodowej uczniów w obliczu wyzwań rynku pracy. Przedstawiono także przykłady dobrych praktyk na podstawie projektów realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

W konferencji w Starachowicach udział wzięła Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski. Obecni byli także przedstawiciele centrów szkolenia praktycznego, dyrektorzy szkół zawodowych, nauczyciele, samorządowcy oraz przedsiębiorcy.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach.

KsztaLcenie-praktyczne-wobec-rynku-pracy2
Fot. Remigiusz Woźniak
KsztaLcenie-praktyczne-wobec-rynku-pracy3
Fot. Remigiusz Woźniak
KsztaLcenie-praktyczne-wobec-rynku-pracy4
Fot. Remigiusz Woźniak

 

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz