Kolejna edycja POLAGRY FOOD przeszła do historii

Kolejna edycja POLAGRY FOOD przeszła do historii

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU


Rzemiosło na Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD

Zakończyła się właśnie kolejna edycja targów – największych i najważniejszych dla branży spożywczej. Jak zawsze POLAGRA FOOD gromadzi wystawców z Polski i zagranicy. To nie tylko producenci ale także handlowcy poszukujący najlepszych produktów dla sieci handlowych , hurtowni i sprzedawców detalicznych. Targi to także okazja do prezentacji nowatorskich rozwiązań, produktów wysokiej jakości, a przede wszystkim otwarcie na nowe kierunki dla rozwoju biznesu.

Od wielu już lat jest to także okazja do zaprezentowania Polsce jak ogromny potencjał tkwi w branży spożywczej Wielkopolskiego Rzemiosła. Przez cztery dni trwania Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD bardzo efektownie zaprezentowali się nasi piekarze cukiernicy a także wędliniarze i kucharze. Odbyło się bardzo wiele tematycznych spotkań , pokazów i prezentacji.

Piekarze dyskutowali w czasie FORUM PIEKARSKIEGO-ZDROWE PIECZYWO, a Stowarzyszenie Rzemiosła Piekarskiego RP w czasie forum propagowało ciemne pieczywo. Podczas pokazów piekarskich , wypieku ciemnego pieczywa z dodatkiem ziaren zwracano szczególną uwagę na prozdrowotny charakter tego pieczywa. Wielopolscy piekarze edukowali też najmłodszych, a specjalne „lekcje piekarskie” przeprowadzane przez Katarzynę Mojzykiewicz w czasie Targów Smaków Regionów cieszyły się niesłabnącym zachwytem najmłodszych gości Targów.

Przedstawiciele branży mięsnej obradowali w czasie XXII już Forum Rzeźnictwa Wędliniarstwa i Kucharstwa. Warto zaznaczyć , że patronat merytoryczny nad wydarzeniami targowymi objął Ogólnopolski Cech Rzeźników Wędliniarzy i Kucharzy. Liczne pokazy, degustacje, a także Ogólnopolskie Konkursy Wędliniarskie były okazją do zaprezentowania najlepszych wyrobów. Kolejny już raz wielkopolskie firmy potwierdziły swoją dominującą pozycję na rynku. A wyroby takich firm jak Zakłady Mięsne Stokłosa, ABC Kuchni, „Dworecki S.J. Zakład Przetwórstwa Mięsnego”, Zakład Mięsny Konarczak czy też ZPM Biegun i Zakładów Mięsnych Gerarda Szajka można śmiało polecać każdemu. To laureaci tegorocznych Ogólnopolskich Konkursów Wędliniarskich.

O skali POLAGRY świadczy imponująca liczba wystawców z kilkudziesięciu krajów i kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. Dlatego tak ważna jest obecność na tej imprezie naszych rzemieślniczych firm, które w końcu produkują żywność najwyższej światowej jakości.

Marzena Rutkowska-Kalisz

Galeria

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz