Jest nowa wersja podatku od sprzedaży detalicznej

Jest nowa wersja podatku od sprzedaży detalicznej

Nową wersję podatku marketowego ministerstwo przygotowało w ekspresowym tempie. Dopiero dwa dni temu poprzedni poszedł do kosza, a już resort publikuje kolejny projekt.

Podatek od sprzedaży detalicznej to jeden z priorytetów Ministerstwa Finansów – tłumaczy minister finansów Paweł Szałamacha. „Dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby projekt ustawy starannie przedyskutować i pozyskać cenne uwagi z innych ministerstw. Przy tym zachowujemy szybkie tempo i pełną mobilizację do pracy” – dodaje.

W tej chwili nowy projekt zostaje skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Na wniesienie uwag będą miały kilka dni. Później trafi do Komitetu Stałego Rady Ministrów, a później wniesiony pod obrady rządu.

W stosunku do pierwotnej wersji w projekcie wprowadzono kilka zmian. Oto najbardziej aktualne założenia projektu ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej:

  • podatek od sprzedaży detalicznej będzie obowiązywał sieci handlowe oraz sprzedawców detalicznych, przedsiębiorstwa zostaną objęte podatkiem po przekroczeniu przychodów 1,5 mln zł miesięcznie,
  • podstawowa stawka to 0,7% do poziomu 300 mln zł miesięcznie i 1,3% powyżej tego pułapu,
  • proponowana stawka na dni weekendu (sobota, niedziela) wynosi 1,3% do kwoty 300 mln zł miesięcznie i 1,9% powyżej tego poziomu,
  • spodziewane dochody budżetu państwa z tytułu nowej daniny to około 2 miliardy złotych w perspektywie 2016 roku,
  • ustawa wejdzie w życie w ciągu 14 dni od ogłoszenia.

WIĘCEJ: LINK

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz