Jerzy Adamek – mistrz złotnictwa

Jerzy Adamek – mistrz złotnictwa

Jerzy Adamek –mistrz złotnictwa od 70 lat związany z zawodem. Prowadzi firmę od 1957, a od 1961 roku jest członkiem Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Grawerów i Brązowników miasta Warszawy.

Wieloletni Starszy Cechu, a obecnie Honorowy Starszy Cechu, wielokrotnie odznaczany i wyróżniany na wystawach złotniczych, złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Z rąk Ministra Kultury Prof. Wiktora Zina otrzymał tytuł „ Rzemieślnika Artysty”. W 2006 roku otrzymał tytuł Złotnik Roku oraz Złoty Medal Św. Eligiusza nadany przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-Jubilerską i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego K.M.Ujazdowskiego.

Jerzy Adamek od wielu lat był rzeczoznawcą Izby Rzemieślniczej i Sądu Rejonowego w Warszawie. W 2015 został wyróżniony tytułem Zasłużony dla Warszawy nadanym przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy. Otrzymał też liczne odznaczenia rzemieślnicze m.in. Złotą Honorową odznakę Rzemiosła, Srebrny, Złoty i Platynowy Medal Im. Jana Kilińskiego. Przez wiele lat pełnił funkcje Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej dla Złotnictwa w Warszawie oraz Członka Prezydium Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej. Został również odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz