Jarmark Wielkanocny w Warszawie

Jarmark Wielkanocny w Warszawie

W Niedzielę Palmową na Rynku Nowego Miasta w Warszawie odbyła się kolejna impreza z cyklu „Wielkanoc-Mięsne Święta-Polska Tradycja”.

W ramach Jarmarku Wielkanocnego mieszkańcy stolicy mieli możliwość spróbowania przysmaków z Kotła Wielkanocnego. Zaprezentowany został także Polski Stół Wielkanocny.
„Wielkanoc-Mięsne Święta-Polska Tradycja” to cykl imprez pod hasłem „Drób, wieprzowina, wołowina na Wielkanocnym Stole”. Celem wydarzenia jest promocja krajowego mięsa i przetworów mięsnych oraz zachęcanie do utrzymania zdrowej, zbilansowanej diety.

Pomysł przedsięwzięcia zrodził się prawie 20 lat temu, gdy w Poznaniu postanowiono przeciwstawić się psuciu tradycyjnych wędlin. Ani wtedy, ani dziś nie da się wyprodukować, a tym bardziej kupić, dobrej wędliny za parę złotych. Tak zrodziła się idea certyfikowania jakości tradycyjnych wielkopolskich wyrobów mięsnych i informowania klientów, gdzie warto robić przedświąteczne zakupy. Idea przerodziła się w cykl imprez „Wielkanoc – Mięsne Święta – Polska Tradycja”.

wielkanoc-mięsne2

PODOBNE ARTYKUŁY

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz