Delegacja z Hesji w Poznaniu

Delegacja z Hesji w Poznaniu

WIELKOPOLSKA IZBA RZEMIEŚLNICZA W POZNANIU


Niemieccy stażyści w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu

Drugiego dnia po oficjalnym powitaniu niemieckich stażystów w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu delegacja z Hesji została zaproszona do zwiedzenia zakładu kowalstwa artystycznego i ślusarstwa pana Wiesława Koniecznego w Krzywiniu. Podczas wizyty w zakładzie można było podziwiać wiele bardzo interesujących i mistrzowsko wykonanych elementów ze stali, takich jak np. bramy czy halabardy.

Drugą częścią wizyty w Krzywiniu było spotkanie w Urzędzie Miasta i Gminy z Burmistrzem – p. Jackiem Nowakiem. Ważnym punktem wizyty było przedstawienie miasta i gminy, a także nakreślenie struktury ekonomicznej regionu. Omawiano możliwości wymiany stażystów oraz podjęto temat kształcenia zawodowego i możliwości rozwoju młodzieży – także osobistego.

W ostatni dzień nasz gość z partnerskiej Izby Rzemieślniczej z Wiesbaden – Prezydent Repp w towarzystwie Dyrektora WIR Tomasza Wiki udał się z wizytą do zakładów rzemieślniczych, gdzie odbywała praktyki niemiecka młodzież. Delegację gościły przedsiębiorstwa: fryzjerskie, stolarskie oraz ślusarskie. Odwiedziny w zakładach były dobrą okazją do owocnych rozmów z rzemieślnikami, ale także do wymiany doświadczeń.

W południe odbyło się spotkanie z Wicemarszałek Marzeną Wodzińską. Podczas rozmów omawiano przebieg współpracy Wielkopolski z Hesją. Podjęto także temat rozwoju młodzieży i korzyści, które może ona czerpać z wymian międzynarodowych.

Następnie, Wicemarszałek miała okazję by poznać młodych stażystów z Hesji podczas konferencji prasowej. Młodzież chętnie się przedstawiła i opowiedziała o swoich pierwszych wrażeniach z pobytu w Polsce.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz