Targi Edukacyjne „Festiwal zawodów”

Targi Edukacyjne „Festiwal zawodów”

MAŁOPOLSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KRAKOWIE


W dniach 23-25.03.2017, już po raz piąty, odbyły się Targi Edukacyjne „Festiwal Zawodów” EXPO w Krakowie. W tym roku Rzemieślnicza szkoła MIRiP prezentowała się aż na dwóch stoiskach!

Jak co roku wystawcy i przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami zachęcali uczniów do wyboru oferty swoich szkół, a doradcy zawodowi pomagali w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Rzemieślnicza Szkoła MIRiP prezentowała zawody na dwóch interaktywnych stanowiskach o łącznej powierzchni aż 50 m2.

Stanowisko szkoły MIRiP w sektorze budowlanym pod hasłem „Postaw na Rzemiosło” przybliżyło zwiedzającym pracę w zawodach takich jak zdun czy monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Hasłem przewodnim drugiego stanowiska, w sektorze administracyjno-usługowym, było „Moje rzemieślnicze wesele”. Poprzez prezentację takich zawodów jak fryzjer, krawiec, cukiernik, tapicer, obuwnik czy stolarz chcieliśmy zobrazować, że bez rzemiosła to niezwykle ważne wydarzenie nie mogłoby się odbyć. W prezentacji wykorzystano zarówno elementy dawnego jak i współczesnego ślubu. Poza tym, zarówno w trakcie rozmów ze zwiedzającymi jak i innymi wystawcami podkreślano rolę Izb w działalności edukacyjnej – przede wszystkim poprzez prowadzenie szkół zawodowych w systemie dualnym: Mistrz-Uczeń oraz przeprowadzaniu egzaminów Czeladniczych i Mistrzowskich.

Zawody rzemieślnicze na obydwóch stoiskach prezentowali uczniowie Rzemieślniczej Szkoły MIRiP pod opieką nauczycieli – Wojciecha Zguda, Sabiny Szponer i Roberta Warchała. Nad całym przedsięwzięciem czuwali przedstawiciele MIRiP – z-ca dyrektora Tomasz Kowalik, Beata Ostrowska, Agnieszka Walczak-Szefer, Monika Olejnik oraz Monika Frankowska.

Szczególne podziękowania składamy osobom i firmom, które pomogły nam przygotować stoiska:

Cebud s.c. Maria i Jacek Ręka – zdun www.cebud.eu
F.H.U. Marcin Jakubas – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
J. Turbasa – Artystyczna Pracownia Krawiecka www.turbasa.pl
Jola Przebinda – Pracownia Krawiecka www.pracowniakrawiecka.com
MAJA Maria Mocarska – Salon Sukien Ślubnych www.suknie.krakow.pl

targi-edukacyjne-festiwal-zawodow2 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow3 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow4 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow5 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow6 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow7 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow8 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow9 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow10 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow11 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow12 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow13 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow14 targi-edukacyjne-festiwal-zawodow15

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz