Święto złotnika 2017

Święto złotnika 2017

MAŁOPOLSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KRAKOWIE


Mszą świętą w kaplicy włoskiej w kościele ojców Franciszkanów rozpoczęli świętowanie krakowscy złotnicy.

Zwykle nabożeństwo odbywa się w kaplicy św. Eligiusza patrona złotników, ale ze względu na remont krużganków uroczystość przeniesiono do kaplicy włoskiej. Oficjalna część święta odbyła się w restauracji klubu garnizowanego przy ul. Zyblikiewicza.

Ryszard Dąbrowa poinformował zebranych, że w dniu 19 października 2017 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Cechu, w których trakcie wybierano nowe władze Cechu. Starszym Cechu został jednogłośnie wybrany Jacek Kurczab. Zarząd ukonstytuował się w dniu 27 października następująco:

  • Starszy Cechu – Jacek Kurczab
  • Podstarszy Cechu – Janusz Muchajer
  • Sekretarz – Irena Tąta
  • Skarbnik – Krzysztof Buła

Dotychczasowy Starszy Cechu Ryszard Dąbrowa został Honorowym Starszym Cechu.
Po tej informacji głos zabrał Jacek Kurczab, który przywitał zebranych złotników oraz ich gości. Wśród nich byli m.in. prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski oraz prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek.

Jacek Kurczab ogłosił, że Janusz Kowalski, który przez 17 lat kierował pracami cechu otrzymał Tytuł Honorowego Cechmistrza co potwierdza specjalny grawerunek. Janusz Kowalski obecnie prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie a jednocześnie zastępca prezesa Związku Rzemiosła Polskiego podziękował za wyróżnienie i powiedział, że jest to ukoronowanie pracy dla dobra branży, ale też uznanie dla wszystkich, którzy kultuwują stare tradycje rzemieślnicze.

Prezes Janusz Kowalski odznaczył Andrzeja Fronta złotą odznaką Jana Kilińskiego, a Grzegorza Węca srebrną odznaką. Honorowe Odznaki Rzemiosła otrzymali Janusz Muchajer i Krzysztof Gubała. Srebrne Odznaki Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wręczono Krzysztofowi Ziębie i Benedyktowi Wacnikowi.

W części artystycznej wystąpiło tri akordeonowe. Trójka młodych artystów to podopieczni Fundacji ProMusicaBona.

Galeria

Więcej zdjęć

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz