CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W RAWIE MAZOWIECKIEJ


Cech Rzemiosł Różnych w Rawie Mazowieckiej jest jedną z najstarszych społeczno-zawodowych organizacji samorządu gospodarczego w Polsce. W 2013 roku świętowała 100-lecie istnienia. Zrzesza rzemieślników głównie z terenu powiatu rawskiego. Do jego podstawowych zadań należy utrwalenie więzi środowiskowych, postaw zgodnych z zasadami etyki i godności zawodu, a także prowadzenie na rzecz członków działalności społeczno-organizacyjnej, oświatowej i gospodarczej oraz reprezentowanie interesów członków wobec organów administracji, samorządów terenowych i sądów. Najważniejszym jest jednak działalność oświatowa od siedmiu lat prowadzi Zasadniczą Szkołę Zawodową Rzemiosła, dając możliwość kształcenia w 64 różnych zawodach.

W BUDOWIE

Starszy Cechu

Zbigniew Rochala

Członkowie Zarządu

Monika Łapińska,  Tadeusz Sowik

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący – Edward Koper

Członek komisji – Adam Dominiak

Członek komisji – Marian Sypka

Kierownik Biura

Włodzimierz Kaźmierczak

Rzemieślnicy rekomendowani przez Cech

CUKIERNIA ADAM ROCHALA I ZBIGNIEW ROCHALA S.C. RAWA MAZOWIECKA
PROFESJONALNA PIEKARNIA ZAJMUJĄCA SIĘ WYPIEKANIEM CHLEBA I OFERUJE BARDZO SZEROKI WYBÓR SMACZNYCH WYPIEKÓW NAJLEPSZEJ JAKOŚCI. PROPOZYCJA PIEKARNI CIESZY SIĘ NIEMAŁYM ZAINTERESOWANIEM KLIENTÓW PRZEZ NAJWYŻSZE STANDARDY ATRAKCYJNE CENY. FIRMA STALE PRAGNIE SPEŁNIĆ WYMOGI KAŻDEGO KLIENTA I TROSZCZY SIĘ O POPRAWIANIE WYROBÓW W KWESTII JAKOŚCI I SMAKU.

96-200 Rawa Mazowiecka, ul. Słowackiego 1

tel. +48 46 814 21 16

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE PETRUSSO CZERNIEWICE
PIEKARNIA PODKONICE TO PIEKARNIA KTÓRA JAKO JEDNA Z NIELICZNYCH Z POLSCE PRODUKUJE SWOJE PIECZYWO NA NATURALNYM ZAKWASIE PIEKARSKIM, KTÓRY JEST WYTWARZANY W NASZYM ZAKŁADZIE. DZIĘKI DUŻEMU DOŚWIADCZENIU BYLIŚMY W STANIE POŁĄCZYĆ NOWOCZESNOŚĆ I TRADYCJĘ PRZY ZACHOWANIU NIEZMIENNEGO SMAKU PIECZYWA OD LAT.

Podkonice Miejskie 17, 97-216 Czerniewice

tel. kom. +48 509 90 70 60

biuro@petrusso.com

www.podkonice.pl

P.H.U. "AS" AUTO SYLWESTER JANOWSKI RAWA MAZOWIECKA
DOMENA FIRMY „P.U.H. „AS - AUTO” SYLWESTER JANOWSKI” TO PRACE W ZAKRESIE NAPRAW SAMOCHODÓW. ZESPÓŁ DOŚWIADCZONYCH MECHANIKÓW SAMOCHODOWYCH WYKONUJE KOMPLEKSOWĄ DIAGNOSTYKĘ I OFERUJE SZEROKI ZAKRES NAPRAW. KONKURENCYJNE CENY, A TAKŻE SPRAWNE WYKONYWANIE USŁUG PRZEZ NAPRAWCZY WARSZTAT SPRAWIAJĄ, ŻE PROPOZYCJA FIRMY CIESZY SIĘ SPORĄ POPULARNOŚCIĄ WŚRÓD KLIENTÓW BIZNESOWYCH I INDYWIDUALNYCH.

96-200 Rawa Mazowiecka, Aleksandrówka 25A

sylwester4444@wp.pl

ZAKŁAD BUDOWNICTWA OGÓLNEGO "IZOL-BUD" S.C. ZBIGNIEW BADOWSKI, MIECZYSŁAWA BADOWSKA
FIRMA IZOL-BUD POWSTAŁA W 1993 ROKU. ZAKRES DZIAŁALNOŚCI FIRMY OBEJMOWAŁ OCIEPLENIA BUDYNKÓW, STĄD TEŻ WYWODZI SIĘ NAZWA NASZEJ FIRMY. W MIARĘ ROZWOJU FIRMA PRZECHODZIŁA RÓŻNE ZMIANY ODNOŚNIE ZAKRESU PROWADZONYCH PRAC ORAZ WYKONYWANEJ DZIAŁALNOŚCI. W ROKU 1997 ZAJĘLIŚMY SIĘ SPRZEDAŻĄ DROBNYCH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I INSTALACYJNYCH. PO DWÓCH LATACH ZMIENILIŚMY LOKALIZACJĘ FIRMY. PRZENIEŚLIŚMY SIĘ NA DUŻO WIĘKSZY PLAC Z DOBRZE ROZBUDOWANYM ZAPLECZEM MAGAZYNOWYM. ROK 2003 BYŁ PRZEŁOMEM DLA NASZEJ FIRMY. ZASILILIŚMY SZEREGI AKCJONARIUSZY PRZYSTĘPUJĄC DO GUPY POLSKICH SKŁADÓW BUDOWLANYCH. ROK 2010 BYŁ ROKIEM, KTÓRY WIELKIMI LITERAMI ZAPISZE SIĘ W HISTORII FIRMY. OTWORZYLIŚMY MARKET BUDOWLANY MRÓWKA.

96-200 Rawa Mazowiecka. ul. Katowicka 22

tel. kom. +48 691 200 941

izolbud@izol-bud.com.pl

www.izol-bud.com.pl

ZAKŁAD INSTALACJI SANITARNYCH CO I GAZOWYCH EDWARD KOPER RAWA MAZOWIECKA
WYKONAWSTWO, PROJEKTOWANIE, DOZÓR URZĄDZEŃ, SERWIS OGRZEWNICTWO, CIEPŁOWNICTWO, WENTYLACJA, KLIMATYZACJA, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA, ARMATURA SANITARNA. ZNAJOMOŚĆ NAJNOWSZYCH MATERIAŁÓW, TECHNIK I TECHNOLOGII, PROFESJONALNA OBSŁUGA. FIRMA SZKOLI UCZNIÓW.

56-200 Rawa Mazowiecka, ul. Solidarności 7

tel. kom. +48 601 341 384

Informator o szkole

Szanowni Państwo!

Drodzy Gimnazjaliści!

Zbliża się czas wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, czyli przyszłej drogi edukacyjnej i przyszłej kariery zawodowej. Nauka zawodu w rzemiośle jest ważnym elementem systemu szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Walorami tego systemu są:

  • zindywidualizowany tok nauczania,
  • uczenie się zawodu w warunkach naturalnej i rzeczywistej,a nie pozorowanej pracy,
  • poznawanie w toku pracy nowych technologii, materiałów i urządzeń,
  • tworzenie więzi emocjonalnych pomiędzy młodocianym pracownikiem i pracodawcą,

Forma nauki zawodu w rzemiośle jest powiązana z systemem oświaty w naszym kraju. Absolwenci nauki zawodu w rzemiośle po uzyskaniu świadectwa ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej oraz świadectwa czeladniczego mogą kontynuować dalsze kształcenie na poziomie średnim i wyższym.

Absolwent gimnazjum, który z różnych przyczyn nie podjął nauki w szkole ponadgimnazjalnej, bądź przerwał ją, ma obowiązek dokształcania teoretycznego drogą kursową, w czym służy mu pomocą nasz Cech Rzemiosł Różnych.

Zdobyte umiejętności i wiadomości w danym zawodzie procentować będą w dalszym życiu młodego człowieka.

Absolwent nauki rzemiosła łatwiej może zaistnieć na krajowym i zagranicznych rynkach pracy. Zachęcamy absolwentów gimnazjów do nauki zawodu w rzemiośle, bo naprawdę warto.

Cech Rzemiosł Różnych w Rawie Mazowieckiej

96-200 Rawa Mazowiecka
ul. Zwolińskiego 10A

tel. 46 8154270
email: cechrawa@wp.pl