Jak smakuje Europa?

Jak smakuje Europa?

Już w listopadzie na to pytanie będą mogli odpowiedzieć odwiedzający targi World Food Beijing 2015 w Pekinie. Po raz pierwszy, w ramach programu promocyjnego „Smaki Europy – jakość tradycja”, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP zorganizuje tam wielobranżowe stoisko.

Przypomnijmy, że jest to już czwarty z rzędu program SRW RP z dofinansowaniem unijnym. Ta trzyletnia edycja rozszerza zakres promocji. Oprócz mięsa wołowego, wieprzowego lub drobiowego w trzech wybranych krajach – Algieria, Białoruś i Chiny – prezentowane będą także polskie warzywa i owoce.

Program „Smaki Europy – jakość tradycja” realizuje konsorcjum polskich organizacji branżowych: Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, jako lider, oraz Krajowy Związek Grup Producentów i Warzyw, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz Związek Sadowników RP.

3 września w siedzibie SRW RP odbyło się spotkanie przedstawicieli konsorcjantów. Bożena Wróblewska, prezes Centrum Promocji KIG, które jest realizatorem programu, przedstawiła plany związane z przygotowaniem materiałów na poszczególne wyjazdy. Piotr Ziemann, koordynator programu, zaprezentował program listopadowego wyjazdu do Pekinu. Dyskutowano m.in. nad wyborem produktów do promocji na stoisku oraz nad kształtem i zawartością katalogów.

Niespodzianką dla uczestników spotkania był lunch. Serwowano danie mięsno-owocowo-warzywne, które było zapowiedzią pokazów kulinarnych i degustacji, jakie na poszczególne wyjazdy będą przygotowywali szefowie kuchni.

Więcej na temat spotkania konsorcjantów programu „Smaki Europy – jakość tradycja” w najbliższym wydaniu Bilansu Dodatniego.

Tekst i zdjęcia : Bożena Skarżyńska

PODOBNE ARTYKUŁY

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz